Rotator zdjęć

Główna treść strony 2020 rok

Nowy portal do załatwiania spraw urzędowych zdalnie

Sytuacja epidemiczna w kraju i na świecie nie ulega poprawie. Zdaje się, że niektóre rozwiązania, wprowadzone, aby ograniczyć transmisję koronawirusa, pozostaną z nami na dłużej.  

Przypominamy, że w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku, wprowadzony został system dwuzmianowy pracy – w jednym tygodniu pracuje jedna grupa pracowników, w kolejnym – druga. Takie rozwiązanie ma na celu zachowanie płynności zadań realizowanych w poszczególnych referatach oraz – oczywiście – załatwianie spraw interesantów możliwie na bieżąco. Ponownie zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o zrozumienie w tej kwestii. Zapewniamy, że nikogo nie zostawimy bez pomocy, ale bardzo prosimy, żebyście próbowali Państwo swoje sprawy załatwiać on-line. To nie tylko najszybsze, ale także najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Aby jeszcze bardziej ułatwić Państwu działania urzędowe w Internecie uruchomiliśmy platformę, na której zamieściliśmy wnioski i karty spraw, które można załatwić przez ePuap – bez wychodzenia z domu. Teraz już nie musimy przechodzić pomiędzy platformami, system zrobi to za nas!

Aby załatwić swoją sprawę on-line, należy:

  1. Wejść na stronę: https://serock.epuap.online/
  2. Wyszukać wniosek, dotyczący sprawy, którą chcemy załatwić
  3. Wybrać opcję „Wyślij dokument przez ePUAP” – jeśli posiadają Państwo profil zaufany* (TUTAJ podpowiadamy jak go uzyskać)
  4. Po zalogowaniu na stronie ePUAP należy uzupełnić formularz danymi
  5. Postępować zgodnie ze wskazówkami, umożliwiającymi przesłanie dokumentu („Dalej”/”Wyślij”, itp.)
  6. Po zatwierdzeniu wysłania wniosku automatycznie trafi on do realizacji do Urzędu Miasta i Gminy w Serocku.
  7. Szczegółowa instrukcja zawarta jest także na wspomnianej platformie (góra strony)

Na platformie zostały zamieszczone również wnioski w pdfie. Jeśli z jakichś przyczyn nie uda się Państwu przesłać wniosku elektronicznie, możecie pobrać wniosek w pdfie, wypełnić, wydrukować i osobiście dostarczyć do Urzędu. Wrzucamy je do urny na dokumenty, znajdującej się w przedsionku ratusza. Zachęcamy jednak i prosimy, aby ograniczyć wizyty w urzędzie.

Posiadanie profilu zaufanego pozwala nam załatwiać sprawy elektronicznie, a wdrożony system czyni załatwianie naszych spraw jeszcze wygodniejszym.

Jak założyć profil zaufany? O tym TUTAJ

wstecz