Rotator zdjęć

Główna treść strony 2020 rok

Sprzątanie świata 2020

W tym roku Fundacja Nasza Ziemia już po raz 27 koordynować będzie największą polską akcję ekologiczną: „Sprzątanie świata – Polska”, która przebiegać będzie pod hasłem „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Wielki finał akcji odbywać się będzie w dniach 18-20 września.

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World zapoczątkowanego w 1989 roku w Australii. W akcji tej corocznie uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Celem akcji jest promowanie proekologicznych zachowań oraz edukacja dotycząca prawidłowego gospodarowania odpadami. W Polsce od 1994 roku, w trzeci weekend września setki tysięcy wolontariuszy podejmuje działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling. Zorganizowane grupy zbierają się w tych dniach aby wspólnie sprzątać Polskę. Oprócz tradycyjnego sprzątania terenów publicznych akcji tej towarzyszą również takie działania, jak zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, organizowane są festyny, koncerty i konkursy o tematyce odpadowej.

„Sprzątanie Świata 2020” niewątpliwie różnić się będzie od poprzednich edycji z powodu pandemii Covid-19 ze względu na panujące obostrzenia. Zachęcamy jednak do zapoznania się z Informatorem Akcji SSP 2020 przygotowanym przez Fundację Nasza Ziemia (link do informatora w wersji PDF https://bit.ly/informatorssp2020 ), a osoby i grupy chcące czynnie włączyć się do akcji prosimy o rejestrację na stronie internetowej https://naszaziemia.pl/ssp2020/.

Nie zapominajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom, o który dbać musimy wszyscy. Pamiętajmy o prawidłowej segregacji plastiku w gospodarstwach domowych oraz do rezygnacji z plastiku tam, gdzie jest to możliwe. Postarajmy się wspólnie zminimalizować jego szkodliwy wpływ na środowisko!

wstecz