Rotator zdjęć

Główna treść strony 2020 rok

Prośba do mieszkańców w związku z wprowadzonym systemem pracy w Urzędzie

Szanowni Państwo,

w związku z gwałtownie  rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa, zmuszeni byliśmy wprowadzić w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku pracę zmianową. Część pracowników w jednym tygodniu pracuje na miejscu w Urzędzie, a druga część w domu – zdalnie. Takie rozwiązanie nie tylko zabezpiecza pracowników przed transmisją koronawirusa, ale przede wszystkim gwarantuje zachowanie ciągłości pracy urzędu, gdyby pojawiła się groźba zakażenia wśród osób pracujących lub korzystających z naszych usług, bowiem w  sytuacji , kiedy jedna „zmiana” będzie musiała przejść na kwarantannę, druga automatycznie przechodzi na tryb pracy stacjonarnej.  Jednak wdrożony system organizacji pracy, nie pozostaje niestety bez wpływu na szybkość załatwianych spraw – nie dość, że dokumenty składane osobiście przez Państwa, muszą odleżeć odpowiednią ilość czasu, zanim trafią do dalszego obiegu, to także ograniczenie składu zespołu, pracującego w biurze powoduje, że w pierwszej kolejności są  - i przez najbliższy czas będą – załatwiane sprawy pilne.

Zachęcamy Państwa do załatwiania swoich spraw on-line, w tej chwili przez Internet dostępna jest zdecydowana większość wniosków i formularzy i – posiadając na przykład profil zaufany – można załatwić swoje sprawy bez wychodzenia z domu. W tym miejscu szczegółowo opisujemy, w jaki sposób to robić. Jednocześnie zapewniamy – możecie liczyć na naszą pomoc. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy problemów.

Państwa zrozumienie w tej kwestii i przejście na tryb on-line bardzo ułatwi nam  wspólne przetrwanie tego najtrudniejszego czasu.

Życząc Państwu zdrowia, prosimy o zrozumienie.

Burmistrz Miasta i Gminy Serock
i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Serocku

wstecz