Rotator zdjęć

Główna treść strony 2020 rok

"Pod biało-czerwoną" -oddaj głos na Serock

Zachęcamy Państwa do oddania głosu na SEROCK w akcji "Pod biało-czerwoną. Aby oddać głos, należy wejść na stronę https://bialoczerwona.www.gov.pl/ i wypełnić pola "ankiety".
Dzięki Państwu w naszej gminie może stanąć maszt z flagą Polski.

Oddaj głos na Serock i zaproś do udziału swoich bliskich.

******

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią (dla gmin do 20.000 mieszkańców konieczne jest oddanie 100 głosów) liczbę głosów poparcia online za pomocą niniejszego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy.

Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

wstecz