Rotator zdjęć

Główna treść strony 2020 rok

Triathlon Serock 2020

Triathlon jest dyscypliną sportową łączącą trzy oddzielne konkurencje: pływanie, kolarstwo i bieganie. Jest to sport o charakterze wytrzymałościowym, wymagający długich i regularnych przygotowań i bardzo dobrej kondycji fizycznej. Nie każdy może pozwolić sobie na udział w zawodach triathlonowych, a mimo to, z każdym rokiem w całej Polsce imprez tego typu przybywa, a na starcie staje coraz więcej zawodników.

Triathlon jest dyscypliną bardzo rozwojową. Do niedawna uznawany za sport niszowy, dedykowany jedynie zawodowcom, dziś cieszy się bardzo dużą popularnością wśród amatorów. Media, sponsorzy, jak również zawodnicy amatorsko uprawiający tę dyscyplinę, dostrzegli w niej atrakcyjny produkt, kojarzący się z wyzwaniem, przełamywaniem barier, pasją i zdrowym trybem życia. Triathlon wymaga nie tylko sprawności fizycznej, ale również odpowiedniego zaplecza technicznego i wyposażenia (rower, pianka, strój startowy), co przyciąga potencjalnych sponsorów i producentów.

Serock Triathlon jest nową pozycją na triathlonowej mapie Polski.

6 września zawodnicy startować będą na dwóch dystansach: sprinterskim (750 m pływania – 20 km jazdy na rowerze – 5 km biegu) oraz olimpijskim (1500 m pływania – 40 km jazdy na rowerze – 10 km biegu). Dodatkowo, na obu dystansach, przewidziane są starty sztafet, czyli drużyn złożonych z trzech zawodników: pływaka, kolarza i biegacza, gdzie każdy z nich pokonuje inny etap. Każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie się czepek silikonowy, numer startowy, voucher na posiłek regeneracyjny w strefie finishera, a także inne gadżety od organizatorów i sponsorów. Wszyscy zawodnicy, którzy przekroczą linię mety otrzymają pamiątkowy medal. Najlepsi zawodnicy wiekowych staną na podium i zostaną wyróżnieni statuetkami. Przewidziano kategorie OPEN, kategorie wiekowe, jak również kategorie przeznaczone dla mieszkańców naszego miasta i powiatu: Serocki Champion oraz Mistrz Powiatu Legionowskiego.
Podczas pierwszej edycji Serock Triathlon spodziewamy się kompletu uczestników, czyli około 340 osób. Zapisy internetowe zostały uruchomione 18 grudnia 2019 r. i w ciągu 1,5 miesiąca listy startowe praktycznie zostały zapełnione. Serock, dzięki swojemu położeniu, ma idealne warunki do organizacji takiej imprezy. Linia brzegowa pozwala na organizację etapu pływackiego na każdym dystansie, dobrej jakości asfalt pozwala przeprowadzić wyścig kolarski bez obaw o zdrowie zawodników oraz ich sprzęt. Duża ilość ścieżek pieszo-rowerowych umożliwi poprowadzenie trasy biegowej bez wstrzymywania ruchu.

Główne cele imprezy:
1. Upowszechnienie triathlonu jako wszechstronnej formy ruchu.
2. Promocja Miasta i Gminy Serock oraz Powiatu Legionowskiego.
3. Popularyzacja triathlonu jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu
4. Promowanie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia.

Harmonogram zawodów:

 
08:00 – 10:45
wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów
 
11:15
oficjalne otwarcie zawodów oraz odprawa techniczna
 
12:00
start dystansu sprinterskiego
 
12:15
start dystansu olimpijskiego
 
15:45
ceremonia wręczania nagród dla dystansu sprinterskiego i olimpijskiego
 

 

  • Serock triathlon
  • triathlon mapa

wstecz