Rotator zdjęć

Główna treść strony 2020 rok

Zapraszamy na weekendowe rejsy po Jeziorze

W okresie od 6 czerwca do 6 września 2020 r. mieszkańcy i turyści odwiedzający Serock będą mogli skorzystać z cieszących się coraz większą popularnością, dofinansowanych przez Miasto i Gminę Serock, weekendowych rejsów katamaranami Albatros 1 i Albatros 2. Będzie można skorzystać również z, dofinansowanych przez Spółkę Serockie Inwestycje Samorządowe Sp. z o.o., weekendowych, rekreacyjnych rejsów turystycznych statkiem Albatros. Jednostki będą wyruszały w rejsy z serockiego molo przy plaży miejskiej, w soboty, niedziele i święta.  

Katamarany Albatros 1 i Albatros 2 – to jednostki dostosowane do obsługi lokalnego ruchu turystycznego, związanego z przeprawą osób i rowerów na płytkim szlaku żeglownym dolnego Bugu i Narwi w obszarze Jeziora Zegrzyńskiego. Te małe statki płaskodenne, kursujące wg harmonogramu w godz. 10:00-17:00, zabierają do 12 pasażerów oraz ich rowery. Pełnią także rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej. Rejsy katamaranami umożliwiają dotarcie z Serocka drogą wodną do położonej na przeciwległym brzegu Narwi wsi Cupel oraz do leżących nad Bugiem miejscowości: Kania Polska, Popowo, Arciechów i Kuligów. Miejscowości te łączy sieć szlaków i ścieżek rowerowych, które prowadzą do lokalnych atrakcji kulturowych, przyrodniczych i turystycznych.

*Opłatę dobrowolną - 5 zł od osoby (płatność kartą) wnosi się wyłącznie u kapitana jednostki, bezpośrednio przed rejsem (na cele działań statutowych armatora - Stowarzyszenia na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego z siedzibą w Serocku).

Kontakt do kapitana katamaranu  ALBATROS 1 (rzeka Narew) – tel. 609 511 417
Kontakt do kapitana katamaranu ALBATROS 2 (rzeka Bug) – tel. 609 511 418

Statek Albatros – wypływa z serockiego molo w 45 minutowe rejsy rekreacyjne po Jeziorze Zegrzyńskim. W soboty, niedziele i święta wykonuje trzy rejsy o godz.: 11:00, 12:00, 13:00.

*Bilety można kupić  wyłącznie u kapitana jednostki bezpośrednio przed rejsem – za gotówkę! - odpowiednio w kwotach:
- 15 zł osoby dorosłe
- 10 zł seniorzy, dzieci i młodzież do lat 18 
Nowość! Dla posiadaczy Karty Serocczanina:
- 10 zł wszystkie osoby bez względu na wiek
- 25 zł bilet rodzinny  (3-5 osób) 

Telefon do kapitana jednostki - 798 795 266.

Armatorem statku Albatros jest  Żegluga Mazowiecka Sp. z o.o. z siedzibą w Serocku.
Rozkłady rejsów statku i katamaranów są dostępne na stronie www.serock.pl w zakładce: Dla Turysty

*Rejsy będą realizowane zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami i zachowaniem zasad bezpieczeństwa w czasie epidemii Covid – 19.

 

 

  • serockie katamarany
  • serockie katamarany
  • serockie katamarany
  • statek albatros
  • statek albatros
  • statek albatros

wstecz