Rotator zdjęć

Główna treść strony 2020 rok

Prośba burmistrza do mieszkańców

Szanowni Państwo,

sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, związana z pandemią koronawirusa, jest bez wątpienia wyzwaniem dla nas wszystkich. Instytucje, placówki i przedsiębiorstwa pracują na zupełnie nowych zasadach. Uczniowie uczą się w domach, wspierani zdalnie przez nauczycieli i wychowawców. Rodziny szukają sposobu jak wygospodarować czas na realizację wszystkich wyzwań i nie zatracić w tym siebie.

Każdego dnia musimy się mierzyć z wieloma przeciwnościami i stawiać czoła nowym sytuacjom. Bezsprzecznie najważniejszą kwestią w tej chwili jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. To jest nasza wspólna misja. To, co powinno nam dziś przyświecać, to myśl, że jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za swoje zdrowie, ale także za zdrowie bliskich, znanych i nieznanych osób. Wszystkich, z którymi się spotykamy, wszystkich, których mijamy w drodze do sklepu, pracy, lekarza.

Jestem mocno wdzięczny Państwu za to, że tak wielu z Was stosuje się do wprowadzonych w całej Polsce zasad. Wdzięczny za piękne świadectwo odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka, jakie dajecie poprzez pozostanie w domach. Liczę na to, że tę odpowiedzialność za nasze zdrowie i życie weźmiemy wszyscy, bez wyjątku. Od tej naszej bez-czynności w dużej mierze zależy również to, jak długo sytuacja zagrożenia będzie się utrzymywała w kraju, w Europie, na całym świecie. Ktoś powiedział, że to chyba jedyny moment, kiedy nie robiąc nic możesz wygrać wszystko. Oczywiście to „nic” jest wielką metaforą, ale faktycznie – zostając dziś w domu, ograniczając swoje wyjścia tylko do tych koniecznych i stosując się do zasad bezpieczeństwa – możemy wygrać to, co najważniejsze – zdrowie i życie.

Wszystkie komunikaty o podejmowanych przez samorząd gminny działaniach, w odpowiedzi na obowiązujący stan zagrożenia epidemicznego w Polsce, znajdziecie Państwo w zakładce „Koronawirus – komunikaty” na stronie www.serock.pl

Dziękując Państwu za Wasze zaangażowanie i zrozumienie oraz apelując o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, życzę nam wszystkim zdrowia.

Artur Borkowski

wstecz