Rotator zdjęć

Główna treść strony Trzecie warsztaty

Trzecie warsztaty

22 września odbędzie się kolejne widowisko obrzędowe organizowane w ramach projektu Rola Folklora – czyli serockie poszukiwania ludowej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach.

Przez kilka tygodni grupa teatralna i wokalno-muzyczna przygotowywać się będzie pod okiem instruktorek: Ani Kutkowskiej i Bogusi Segiet, by podczas Święta Darów Ziemi w Woli Kiełpińskiej zaprezentować widowisko oparte na dawnych zwyczajach dożynkowych.

Widowisko odbędzie się u schyłku lata, kiedy ucichną ostatnie kombajny, odsapną snopowiązałki i rolnicy z dziękczynieniem będą przyglądać się swoim plonom. Opowiemy o tym dlaczego inaczej dożynki zwą się okrężnym lub ograbkiem. Będzie baba, broda, pępek i wiązanie mazowieckiej przepiórki. A wszystko to przy okrzykach radości, z pieśnią na ustach, żwawą muzyką, tańcami i z barwnym korowodem wieńców dożynkowych. Zapraszamy do udziału w warsztatach!

Beneficjentem projektu Rola Folklora – czyli serockie poszukiwania lokalnej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach jest Miasto i Gmina Serock. Przedsięwzięcia w ramach projektu realizowane są przez cały rok.

Zachęcamy Państwa do udziału w kolejnych warsztatach i widowiskach, a także do dzielenia się swoimi wspomnieniami o zwyczajach i lokalnych tradycjach. Spiszemy je, opracujemy i uwiecznimy na kartach serockiej publikacji. Pod koniec roku zaprezentujemy również wystawę podsumowującą projekt.

Projekt realizowany jest przez Referat Komunikacji Społecznej UMiG w Serocku tel. 22 782 88 43.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ WARSZTATOWYCH:

24 sierpnia, 31 sierpnia, 7 września, 14 września, 21 września i 22 września (dzień widowiska).

 

  • -