Rotator zdjęć

Główna treść strony Drugie warsztaty

Drugie warsztaty - Noc Kupały

22 czerwca odbędzie się kolejne widowisko obrzędowe organizowane w ramach projektu Rola Folklora – czyli serockie poszukiwania ludowej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach.

Przez kilka tygodni grupa teatralna i wokalno-muzyczna przygotowywały się pod okiem instruktorek: Ani Kutkowskiej i Bogusi Segiet, by podczas Wianków zaprezentować widowisko oparte na dawnych zwyczajach Nocy Kupały.

Tego wieczora na serockiej plaży zapłoną sobótki, a w nich mieszanki ochronnych ziół. Będą skoki przez płomienie i kąpiele w Narwi. Będą miłosne pieśni śpiewane przez urocze Serocczanki i kupalnockowe uciechy. Będzie także rzucanie wianków na wodę.
Zachęcamy Państwa od ubrania się tego dnia na biało i przystrojenia głów wiankami.

Beneficjentem projektu Rola Folklora – czyli serockie poszukiwania lokalnej obrzędowości i gawędy o dawnych zwyczajach jest Miasto i Gmina Serock. Przedsięwzięcia w ramach projektu będą realizowane przez cały rok. Grupy warsztatowe: teatralne i wokalno-muzyczne będą przygotowywały się jeszcze do widowiska dożynkowego we wrześniu i szczodrogodowego w grudniu.

Zachęcamy Państwa do udziału w kolejnych warsztatach i widowiskach, a także do dzielenia się swoimi wspomnieniami o zwyczajach i lokalnych tradycjach. Spiszemy je, opracujemy i uwiecznimy na kartach serockiej publikacji. Pod koniec roku zaprezentujemy również wystawę podsumowującą projekt.

Projekt realizowany jest przez Referat Komunikacji Społecznej UMiG w Serocku
tel. 22 782 88 43.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ WARSZTATOWYCH:

27 KWIETNIA, 11 maja, 18 maja, 25 maja, 1 czerwca, 8 czerwca, 15 czerwca, 22 czerwca (dzień widowiska).

 

  • -
  • -