Rotator zdjęć

Główna treść strony 2019

Remont mostu w Wierzbicy - terminy zostaną dotrzymane

W dniu 14.11.2019 r. odbyła się narada  techniczna pomiędzy Gminą Serock, przedstawicielami GDDKiA oraz Wykonawcą robót na moście w Wierzbicy. Zgodnie z poprzednią informacją, przed długim weekendem Wykonawca podjął próbę podniesienia przęsła mostu celem wykonania pod nim prac w zakresie ujętym w umowie. Po uniesieniu przęsła na wysokość około 8-10 cm -  na kotwach, na których podwieszona została konstrukcja przęsła - zostały wykryte naprężenia  znacznie przekraczające dopuszczalne  normy.

Ze względów bezpieczeństwa zaprzestano unoszenia przęsła do poziomu niezbędnego do dalszej realizacji prac przy wymianie łożysk i zdecydowano o konieczności montażu dodatkowych kotw oraz dodatkowej konstrukcji nośnej.

Z informacji, które dziś uzyskaliśmy, w piątek wieczorem  (15.11.19) konstrukcja nośna oraz dodatkowe kotwy mają dojechać na plac budowy. W najbliższy weekend zostaną one zamontowane i nastąpi podniesienie przęsła do wysokości roboczej. Wykonawca zadeklarował 3 zmianową pracę przy wymianie łożysk od chwili, gdy tylko to będzie możliwe (po podniesieniu przęsła).

Na dzień dzisiejszy GDDKiA oraz Wykonawca podtrzymują termin oddania mostu dla ruchu kołowego zgodnie z pierwotnymi założeniami. Mimo już tygodniowego opóźnienia obie strony deklarują, ze dołożą wszelkich starań, aby stracony czas nadrobić. Na dzień dzisiejszy planuje się około 6 - 7 dni prac przy wymianie łożysk.

W środę (20.11.2019) zaplanowana jest kolejna narada techniczna, na której  uzyskamy szczegółowe informacje dotyczące postępu prac, o których to szczegółach natychmiast Państwa powiadomimy.  

 

Rozkłady tymczasowej Lokalnej Komunikacji Autobusowej na czas remontu mostu w Wierzbicy.

wstecz