2019 rok

Menu rwd

Menu podstrona

Wigilijne wspomnienia z Nowej Wsi i Dębego

W wyjątkowo, jak na zimowy miesiąc, ciepłą sobotę, 21. grudnia, w Nowej Wsi  odbyła się coroczna Nowowiejska Wigilia.

Tradycyjnie mieszkańcy naszej wioski, a także goście - sąsiedzi z Kani i Cupla - spotkali się pod nowowiejską szopką. Wraz z popowskim Księdzem Proboszczem wszyscy pomodlili się bożonarodzeniowo, zaśpiewali kolędy i podzielili opłatkiem. Atmosfera wśród zebranych sąsiadów była bardzo uroczysta i radosna. Wzajemnie składano sobie życzenia w nastroju całkiem rodzinnym.

            Po życzeniach wszyscy udali się do naszej wspólnej wiaty, gdzie gospodynie i gospodarze przygotowali iście wigilijne potrawy. Tam też odwiedzili nas oczekiwani zacni goście w osobach Burmistrza, Jego Zastępcy i Sekretarza naszej gminy. Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie pamiątkowe, a następnie przystąpiliśmy do degustacji licznych postnych smakołyków.

            Klimatowi Wigilii sprzyjała wyjątkowa aura, świetny nastrój wśród mieszkańców i ognisko, przy którym niektórzy grzali swe dłonie, plecy…I tylko śniegu zabrakło do pełni szczęścia.

 

Darek Stradomski, mieszkaniec Nowej Wsi

 

W dniu 22grudnia Sołtys i Rada Sołecka zorganizowali wigilię wiejską w Dębem. Mieszkańcy przygotowali dwadzieścia rodzajów pysznych potraw wigilijnych, którymi ugościli wszystkich obecnych, a wśród nich

Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miejskiej, Zastępcę Burmistrza, Radną Powiatu Legionowskiego oraz serockich Radnych. Po podzieleniu się opłatkiem i życzeniach Mikołaj rozdawał prezenty. Wigilia odbyła się w miłej i świątecznej atmosferze.

 

Wiesław Winnicki, Radny i Sołtys wsi Dębe

 

wstecz