Rotator zdjęć

Główna treść strony 2019 rok

Jak dbać o pupila w okresie Nowego Roku?

Wkrótce Sylwestrowa Noc i jak co roku właściciele psów zastanawiają się, co zrobić z pupilem w najbardziej huczną noc w roku. Wystrzały fajerwerków szczególnie silnie oddziałują na psy, które wpadają w panikę, kulą się i uciekają przed hałasem, potrafią być agresywne. Musimy pomóc przetrwać tę noc zwierzakom. Kilka rad jak przygotować i pomóc zwierzakowi przetrwać Noc Sylwestrową.

1.    Zabieraj pieska na spacery do miejsc nieuczęszczanych.
2.    Zabezpieczaj! Sprawdź szelki, smycz, obrożę, szczególną uwagę zwróć na bloczek i na to, czy szelki i obroża są dopasowane. Jeśli masz wątpliwości, czy piesek może się z nich wydostać, pomyśl o podwójnym zabezpieczeniu.
3.    W okresie okołosylwestrowym nie spuszczaj pieska ze smyczy.
4.    Oznacz psa. Czip i adresówka pomogą zgubie wrócić do domu. Nie zdejmuj jej nawet, gdy piesek jest w domu!
5.    Ostatni spacer przełóż na wcześniejszą godzinę. Lepsza kałuża na panelach, niż trauma lub zgubiony piesek.
6.    Przyjmujesz gości? Uważaj, by piesek nie śmignął na dwór, gdy wyjdziecie podziwiać fajerwerki. W ten sposób dom lub życie w sylwestra traci wiele zwierzaków!!!!
7.    Zadbaj o spokojne i bezpieczne miejsce dla pieska.
8.    Leki? Owszem, w ostateczności, jeżeli nasz pies okazuje silny lęk z powodu wystrzału fajerwerków może warto zabrać go przed sylwestrem do weterynarza, który pomoże dobrać odpowiednie leki uspokajające dla naszego pupila.
9.    Nie zostawiaj pieska samego. Jeśli zostawiasz go pod opieką, przekaż opiekunowi instrukcje.

Fajerwerki to koszmar nie tylko dla psów i kotów, ale także dla dzikich zwierząt. Dlatego też  najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z głośnych fajerwerków, do czego warto namówić też swoich sąsiadów.

Jednocześnie przypominamy o możliwości bezpłatnego otrzymania adresówki. Wystarczy przyjść do Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, pokój nr 11 i ją odebrać.

Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa na podstawie www.facebook.com/psiesucharki/

 

  • -

wstecz