2019 rok

Menu rwd

100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża i Dni Honorowego Krwiodawstwa

Polski Czerwony Krzyż powstał 100 lat temu. Jest to najstarsza polska organizacja humanitarna będąca członkiem Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Jej członkowie i wolontariusze zajmują się między innymi udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk żywiołowych i wojen, pomocą socjalną, nauką udzielania pierwszej pomocy, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa.

Uroczyste obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża i Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizował w powiecie legionowskim Oddział Rejonowy PCK w Legionowie. Na okolicznościowe spotkanie w Urzędzie Miejskim 22 listopada 2019 r. przybyli przedstawiciele samorządów, instytucji, lokalni działacze społeczni, wolontariusze, krwiodawcy.

W czasie uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Serock, Artur Borkowski przekazał na ręce Pana Tadeusza Kowalewskiego, Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Legionowie serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie w działania na rzecz pomocy  i ratowania ludzkiego życia oraz krzewienie idei krwiodawstwa. Życząc niesłabnącego entuzjazmu w pełnieniu służby dla dobra drugiego człowieka wyraził nadzieję, że nie zabraknie nigdy sprzymierzeńców oraz kolejnych naśladowców wiernych i oddanych idei honorowego krwiodawstwa i PCK. 

Tego wieczoru, w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie PCK wyróżniona  i odznaczona została również gmina Serock – gratulacje oraz Medal 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża odebrał burmistrz, Artur Borkowski.

 

wstecz

Powrót do topu strony