2019 rok

Menu rwd

Dzieci sprzątały nabrzeże Bugu

W piękne słoneczne popołudnie 31 sierpnia 2019 r. dzieci z sołectw Kani Nowej i Cupla wraz z rodzicami i dziadkami postanowiły zorganizować pożegnanie wakacji. Sebastian – jeden z uczestników – zaproponował, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i na przykład pozbierać śmieci wzdłuż nabrzeża Bugu.

Dzieci ze wsi szybko podchwyciły ten pomysł. W godzinę wraz z innymi dorosłymi przeszliśmy około kilometra i zebraliśmy około 20 worków śmieci.  Zdziwienie dzieci i dorosłych było ogromne gdy nad wodą zobaczyliśmy góry śmieci pozostawione przez osoby, które przyjeżdżają tu odpocząć lub łowić ryby. Z powodu tak ogromnych zanieczyszczeń – szczególnie dzieciom – było bardzo przykro, że osoby dorosłe zostawiają taki bałagan i zaśmiecają nasze okolice.


Zwieńczeniem tego wieczornego wysiłku było przygotowanie przez wujka Wiesia ogromnego ogniska i uszykowania patyczków do pieczenia kiełbasek. Praca dzieci została nawet doceniona przez pana wędkarza, który w podziękowaniu przyniósł lody i słodycze.
Z takiego zakończenia wakacji dzieci były zadowolone. Uśmiechnięte i bardzo zmęczone, o zmroku, powędrowały do swoich domów.


I my bardzo dziękujemy dzieciom za tak piękną inicjatywę i zaangażowanie.

Sołtys Kani Nowej – Teresa Wierzbicka
Sołtys Cupla – Anna Lewalska

 

wstecz

Powrót do topu strony