2019 rok

Menu rwd

Serockie gospodynie na toruńskich targach

W dniach 13 – 14 kwietnia 2019 r. w Toruniu odbyły się Targi Turystyczne WYPOCZYNEK 2019 Toruński Festiwal Smaków. Podczas targów możliwość zaprezentowania się miały m.in. miasta i regiony turystyczne, biura podróży, uzdrowiska, hotele, pensjonaty, organizatorzy aktywnego wypoczynku, restauracje i wiele innych.

 

Miasto i Gminę Serock reprezentowały tradycyjnie przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich a także Gospodarstwa Agroturystyczne działające na terenie gminy. Cieszy, że obok utytułowanych Kół, działających na terenie gminy już od wielu lat, powstają nowe, które – jak pokazał tegoroczny wyjazd – aktywizują swoje lokalne społeczności włączając je w różne przedsięwzięcia i projekty.

Niezmiennym i niesłabnącym powodzeniem cieszyły się zarówno ciasta domowej produkcji, jak i potrawy przyrządzane wg. autorskich przepisów. Po raz pierwszy tak bogato wystawione zostało rękodzieło – ręcznie szyte opaski, lampiony, mydełka kraftowe, kule kąpielowe, patchworki, maskotki oraz wiele innych ciekawych produktów.

W tym roku na targach prezentowały się: Koło Gospodyń Wiejskich w Dębinkach, Koło Gospodyń Wiejskich Dosin, Koło Gospodyń Wiejskich Guty, Koło Gospodyń Wiejskich Jachranka, Koło Gospodyń Wiejskich  Jadwisin, Koło Gospodyń Wiejskich w Maryninie, Koło Gospodyń Wiejskich Skubianka, Koło Gospodyń Wiejskich Zegrze oraz Maria Chrzanowska prowadząca Gospodarstwo Agroturystyczne w Jadwisinie, Dorota Dyga prowadząca Indywidualne Gospodarstwo Rolne w Gąsiorowie oraz Regina Rataj prowadząca Gospodarstwo Agroturystyczne w miejscowości Łacha.

Podczas targów odbywały się konkursy kulinarne. Ze wszystkich zgłoszonych przez Miasto i Gminę Serock produktów wyróżnienie otrzymała nalewka „Żenicha” Pani Haliny Nałęcz z Koła Gospodyń Wiejskich w Maryninie.


Wyjazd na Targi Turystyczne Wypoczynek 2019 odbył się w ramach realizacji operacji: ,,Udział w Targach Turystycznych Wypoczynek 2019 Toruński Festiwal Smaków” w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan operacyjny na lata 2018-2019 - o której dofinansowanie Miasto i Gmina Serock w lutym br. złożyła wniosek.

Zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych: www.mazowieckie.ksow.pl, gdzie można znaleźć informacje o bieżących inicjatywach i wsparciu KSOW oraz www.ksow.pl,  gdzie można zarejestrować się, jako Partner KSOW.

wstecz

Powrót do topu strony