2019 rok

Menu rwd

Już niedługo Piknik Ekologiczny!

Śladem lat poprzednich, również i w tym roku organizujemy Piknik Ekologiczny. Tegoroczna edycja odbędzie się w sobotę 27 kwietnia br. od godziny 10.00 na rynku w Serocku. W ramach tego ekologicznego wydarzenia przygotowujemy dla Państwa wiele ciekawych przedsięwzięć i niespodzianek.

Temat przewodni tegorocznego pikniku, to walka z niską emisją. Podczas piknikowej imprezy na rynku będziecie Państwo mogli poznać przyczyny niskiej emisji, jej skutki i sposoby zwalczania - informacje i porady będą udzielane przez specjalistów.
Dla najmłodszych zostaną przygotowane animacje i konkursy, zaś dla dorosłych przygotowaliśmy specjalną loterię, o szczegółach której będziemy Państwa informować w niedługim czasie na stronie internetowej www.serock.pl.
Informujemy również o możliwości otrzymania sadzonki w zamian za oddany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz za surowce wtórne.

Elektroodpady będzie można przekazywać od 1 kwietnia br. do 27 kwietnia do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Serocku (PSZOK), który mieści się przy ul. Nasielskiej 21. W zamian za przekazany odpad otrzymacie Państwo kupon, który będzie uprawniał Państwa do odbioru sadzonki, podczas trwania pikniku w dniu 27 kwietnia.
Pozostałe odpady (surowce wtórne: nakrętki, makulaturę, baterie, zgniecione butelki PET) należy dostarczyć do stoiska Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, podczas pikniku.

Przy wydawaniu sadzonek będziemy stosowali następującą zasadę - jedna sadzonka drzewa wydawana będzie w zamian za: 1 kg nakrętek lub 5 kg makulatury lub 3 kg baterii lub 5 kg zgniecionych butelek PET lub 10 kg małego sprzętu AGD lub 1 sztuka dużego sprzętu AGD.

Przez mały sprzęt AGD rozumiane są np. suszarka do włosów, lokówka, telefon, radio, konsola. Duży sprzęt AGD to np. lodówka, telewizor, pralka, suszarka do prania, zamrażarka.

Ważna informacja:
Podczas Pikniku Ekologicznego istnieje możliwość zaprezentowania swojej ekodziałalności. Do współpracy zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich, firmy ogrodnicze, wszystkich chętnych, którzy działają na rzecz ochrony przyrody.

Szczegóły dotyczące pikniku ekologicznego dostępne są w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, tel.: 22 782 88 40 lub ochronasrodowiska@serock.pl.
 

 

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

wstecz

Powrót do topu strony