2019 rok

Menu rwd

Skrzydlaty Odlot

W dniu 26 marca 2019 r. w serockim Centrum Kultury i Czytelnictwa odbył się spektakl pt. ,,Skrzydlaty Odlot”. Było to już drugie spotkanie z Teatrem Kultureska, który w pomysłowy i atrakcyjny sposób przybliża najmłodszym ważne treści związane z tematem smogu, niskiej emisji i ochrony powietrza oraz buduje ich świadomość ekologiczną.

Wtorkowy spektakl adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z terenu gminy Serock. Tego dnia, dzieci spotkały się z Gołębiem Gieniem, Papugą Pelagią i Sową Sonią.

Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr! Żeby to jednak osiągnąć musiały dolecieć aż do słońca - bo, jak głosi legenda, gdy dotkną słońca zdobędą wszelkie bogactwa. Ich plany pokrzyżowało jednak nieoczekiwane zdarzenie - w powietrzu pojawił się smog, który uniemożliwił im wymarzony lot. Ptaki postanowiły odnaleźć przyczynę smogu i zwalczyć zanieczyszczenia.

Przedstawienie miało uświadomić dzieciom, że każdy z nas powinien walczyć o to, żeby powietrze, którym oddychamy, było czyste.

autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

wstecz

Powrót do topu strony