2019 rok

Menu rwd

Tak minęły ferie w gminie Serock

W serocku tegoroczne ferie zorganizowały trzy jednostki: Centrum Kultury i Czytelnictwa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Zimowe półkolonie zostały zorganizowane w Serocku po raz pierwszy. W dwóch turnusach udział wzięło blisko 30 dzieci z terenu całej gminy. Zajęcia odbywały się w godzinach od 7.00 do 17.00, a wśród atrakcji organizator – Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli – przewidział: warsztaty o charakterze plastycznym, edukacyjnym a także konkursy wiedzy, zabawy oraz wycieczki – m.in. do Muzeum Etnograficznego w Warszawie.

Oferta zajęć feryjnych w serockim Centrum Kultury obejmowała m.in.: spektakle teatralne, pokazy filmowe, warsztaty plastyczne, taneczne, wyjazdy - m.in. do jednej z warszawskich sal zabaw, kina, bal karnawałowy, spotkania z ciekawymi osobami. W zajęciach przygotowanych przez CKiCz łącznie uczestniczyło ponad 1000 osób.

Również oferta Ośrodka Sportu spotkała się z dużym zainteresowaniem. 40 dzieci z terenu gminy, w ramach wymiany młodzieży, wyjechało na zimowisko do partnerskiego miasta Serocka - Dzierżoniowa, gdzie spędzali czas m.in. jeżdżąc na nartach. Na dzieci i młodzież w gminie Serock, czekały z kolei zajęcia o charakterze sportowym. Siatkówka, boks, korfball, tenis stołowy, gry i zabawy, ale też wyjazdy na lodowisko czy do parku trampolin – z tej propozycji skorzystało blisko 500 dzieci.

 

wstecz

Powrót do topu strony