Rotator zdjęć

Główna treść strony 2019 rok

Monitorujemy jakość powietrza 

Urząd Miasta i Gminy w Serocku informuje, że w najbliższym czasie na terenie Miasta i Gminy Serock zostanie zamontowanych pięć dodatkowych czujników monitorujących jakość powietrza. Czujniki zostaną zamontowane w ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym w Legionowie.
Starostwo Powiatowe pokryje koszty zakupu oraz ich miesięcznego utrzymania. Obecnie trwają prace nad wyborem odpowiednich miejsc, w których miałyby być zainstalowane. Niezwłocznie po ich zamontowaniu i uruchomieniu zostaną Państwo powiadomieni. 

Przypominamy, że na terenie Miasta i Gminy Serock są obecnie zamontowane trzy czujniki Airly, które na bieżąco sprawdzają jakość powietrza, którym oddychamy. Czujniki znajdują się w centrum Serocka, w Jachrance i Borowej Górze.  Czujniki Airly mierzą w czasie rzeczywistym stężenie pyłów zawieszonych PM1, PM2.5 oraz PM10 i najważniejsze parametry pogodowe takie jak temperaturę, wilgotność i ciśnienie, dając informację o jakości powietrza w lokalizacji, w której są umieszczone.
Osoby zainteresowane jakością powietrza na bieżąco mogą sprawdzać jego stan na interaktywnej mapie znajdującej się na stronie www.airly.pl
 

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

wstecz