2019 rok

Menu rwd

Działalność CKiCZ w 2018 roku

Miniony rok 2018 był bogaty w liczne wydarzenia kulturalne, nie tylko w związku z różnorodnym kalendarzem imprez Miasta i Gminy Serock, ale również w związku wyjątkowym Jubileuszem 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z obchodami tej okrągłej  rocznicy wiązało się wiele upamiętniających ten okres wydarzeń.
Niezmiernie cieszymy się, że wzrosła ilość zorganizowanych dla Państwa wydarzeń kulturalnych z udziałem wielu znakomitych artystów, co przełożyło się również na wysoki poziom artystyczny oferty kulturalnej.
Centrum Kultury i Czytelnictwa w ramach upowszechniania kultury i czytelnictwa zaspokaja różnorodne potrzeby kulturalne, edukacyjne i wychowawcze mieszkańców Miasta i Gminy Serock. W swojej działalności jednostka organizuje wydarzenia o różnym charakterze: teatralnym, historycznym, artystycznym, muzycznym oraz rozrywkowym.
W zakresie upowszechniania wiedzy i czytelnictwa działają Biblioteka w Serocku oraz filia w Jadwisinie, które dzięki bogatej ofercie przyciągają coraz więcej czytelników.
Cieszy fakt, iż w 2018 roku udało się zorganizować dla Państwa, aż 93 przedsięwzięć kulturalnych m.in.: spektakli, koncertów, konkursów, projekcji, prelekcji, spotkań z autorami itd. Dzięki współpracy z różnymi instytucjami i organizacjami społecznymi Centrum Kultury było współorganizatorem kolejnych 63 wydarzeń kulturalnych.
Oprócz podstawowej funkcji jaką jest organizacja imprez, jednostka prowadzi działalność stacjonarną, gdzie tworzy warunki dla amatorskiego ruchu artystycznego. Obecnie w siedzibie placówki działają 42 zespoły, koła i sekcje zainteresowań, które skupiają wokół siebie średnio 480 osób.
Cieszymy się, że tak licznie włączacie się  Państwo i aktywnie uczestniczycie w życiu kulturalnym Miasta i Gminy Serock. Liczymy na Waszą obecność  podczas wydarzeń planowanych w 2019 roku.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!

Szczegółowe sprawozdanie roczne z działalności CKiCz w Serocku TUTAJ

  • autor: Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

wstecz

Powrót do topu strony