2018 rok

Menu rwd

Zwierzęta w Noc Sylwestrową

Wkrótce Sylwestrowa Noc i jak co roku właściciele psów zastanawiają się, co zrobić z pupilem w najbardziej huczną noc w roku. Wystrzały fajerwerków szczególnie silnie oddziałują na psy, które wpadają w panikę, kulą się i uciekają przed hałasem, potrafią być agresywne. Musimy pomóc przetrwać tę noc zwierzakom. Kilka rad jak przygotować i pomóc zwierzakowi przetrwać Noc Sylwestrową.
Jeśli ma ktoś możliwość, może warto rozważyć wyjazd za miasto, z dala od głośnych miejsc imprezowych, w miejsca gdzie  hałas będzie mniejszy.
Nie zostawiajmy psa samego w domu, zamknijmy i zasłońmy okna, a w trakcie wystrzałów fajerwerków starajmy się odwrócić uwagę naszego pupila.
Warto wyjść z psem na długi spacer w ciągu dnia, aby pies miał możliwość wybiegania się i zmęczenia.
W ostateczności, jeżeli nasz pies okazuje silny lęk z powodu wystrzału fajerwerków może warto zabrać go przed sylwestrem do weterynarza, który pomoże dobrać odpowiednie leki uspokajające dla naszego pupila.
Fajerwerki to koszmar nie tylko dla psów i kotów, ale także dla dzikich zwierząt. Dlatego też  najlepszym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z głośnych fajerwerków, do czego warto namówić też swoich sąsiadów.
Pamiętajmy jeszcze o jednej ważnej rzeczy, aby nasz pies zawsze był oznakowany  numerem telefonu, bądź adresem właściciela. Warto przy obroży umieścić adresatkę, aby w momencie zaginięcia naszego pupila, szybko trafił do nas z powrotem.
Jednocześnie przypominamy o możliwości bezpłatnego zachipowania naszego  psa. Wystarczy przyjść do Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, pokój nr 11 wypełnić oświadczenie i z otrzymanym zleceniem udać się do weterynarza.  

 

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

wstecz

Powrót do topu strony