Rotator zdjęć

Główna treść strony 2018 rok

Czyste Powietrze - spotkanie z mieszkańcami

W dniu 4 października 2018 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Serocku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące rządowego programu „Czyste Powietrze” kierowanego do osób fizycznych.

Spotkanie prowadzone przez przedstawicielki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, zgromadziło około 80 zainteresowanych.

Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Prowadzące spotkanie po zakończeniu prezentacji wprowadzającej odpowiadały na indywidualne zapytania mieszkańców. Zachęcały także do korzystania z wniosku on-line, który w sposób intuicyjny prowadzi beneficjenta krok po kroku i ułatwia jego złożenie. Poinformowały także, że w związku z dużym zainteresowaniem Programem priorytetowym Czyste Powietrze w centrali Funduszu w Warszawie oraz w wydziałach zamiejscowych funkcjonują punkty konsultacyjne, w których można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące Programu oraz pomoc w wypełnieniu wniosku.

Godziny przyjęć w punktach konsultacyjnych od 03.10.2018 r. wyznaczono w dni robocze od 10:00 do 14:00.

Szczegółowe informacje na temat programu można uzyskać pod numerem tel. (22) 504 41 00 oraz na stronie internetowej www.wfosigw.pl w zakładce „Czyste Powietrze”.
 

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

wstecz