2018 rok

Menu rwd

Rozbudowa SOR Nowodworskiego Centrum Medycznego

Burmistrz Miasta i Gminy Serock przyjął z rąk Wicestarosty Nowodworskiego Pawła Calaka oraz Dyrektora Nowodworskiego Centrum Medycznego Jacka Kacperskiego podziękowania dla Miasta i Gminy Serock za pomoc finansową na realizację projektu "Poprawa efektywności systemu ratownictwa w powiecie nowodworskim poprzez rozbudowę i doposażenie SOR Nowodworskiego Centrum Medycznego".

Złożony przez Centrum wniosek o rozbudowę i doposażenie SOR Nowodworskiego Centrum Medycznego, z usług którego korzystają również mieszkańcy gminy Serock, po pozytywnych ocenach merytorycznych i formalnych, został zakwalifikowany do bieżącej edycji dofinansowań realizowanych na terytorium województwa mazowieckiego.

W ramach projektu zostanie wyremontowana obecna część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz powiększona o dobudowę nowej części wraz z infrastrukturą techniczną. Powstanie także ogrzewany podjazd dla przyjeżdżających karetek z pacjentami.


W ramach dofinansowania za kwotę: 1 137 987,71zł, zostanie zakupiony sprzęt medyczny : respiratory medyczne, aparaty do znieczuleń, łóżka, stojaki do kroplówek, wózki, kozetki, defibrylatory, aparat do usg, lampy operacyjne, pompy infuzyjne.

 

  • autor: Referat Komunikacj Społecznej

wstecz

Powrót do topu strony