Rotator zdjęć

Główna treść strony 2018 rok

Problem zagubionych psów w okresie letnim

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku. W tym okresie warto pamiętać o swoich pupilach. Nie zostawiajmy swoich psów samych, bez opieki. Jest wiele sytuacji, gdzie podczas nieobecności właścicieli również w czasie podróży i pobytu, zwierzę ucieka.
Z psem w nowym miejscu taka okoliczność może mieć miejsce. Wystarczy chwila nieuwagi i nasz pupil gubi się pomiędzy nowymi domami, ulicami. Wówczas najlepszym rozwiązaniem w obu sytuacjach jest przygotowanie ogłoszenia o zaginięciu psa lub zgłoszeniu tego faktu do Referatu Ochrony  Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa bądź Straży Miejskiej. Te dwa organy są zawsze informowane jako pierwsze, w sytuacjach kiedy ktoś znajdzie bezdomne zwierzę. Często zdarza się, że zgłoszony pies wcale nie jest bezdomny, a zwyczajnie się zgubił.
W takich okolicznościach bardzo pomocna jest informacja o chipie zwierzęcia, która pozwala w szybki sposób ustalić właściciela.
Przypominamy o możliwości bezpłatnego zachipowania swojego pupila w naszej gminie. Wszelkie informacje można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska,  Leśnictwa i Rolnictwa, w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku, ul. Rynek 21 lub pod nr telefonu (22) 782 88 40; 22 782 88 39 lub pod adresem e-mail: e-mail: ochronasrodowiska@serock.pl
Straż Miejska w Serocku tel.: 22 782 72 92 kom.: 603 873 290  e-mail: straz.miejska@serock.pl

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

wstecz