2018 rok

Menu rwd

Rowerem przez Serock

Przez miasto i gminę Serock przebiega sieć szlaków rowerowych o łącznej długości 88,6 km.

W ubiegłym roku został wybudowany nowy ciąg komunikacyjny dla rowerów na odcinku około 4300 m, łączący Serock z Wierzbicą - od Ronda 25-lecia Samorządu Gminnego w Serocku, ulicą Warszawską i dalej przez centrum miasta ulicą Pułtuską do pawilonów usługowo-handlowych w Wierzbicy.
Celem tej inwestycji było zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu osób uczestniczących w ruchu pieszym oraz rowerowym na trasie, którą codziennie wykorzystuje wiele osób zmierzających tędy do pracy, szkoły czy na zakupy, spacerujących, uprawiających biegi i nordic walking, jeżdżących na rolkach, hulajnogach i oczywiście na rowerach.  
Nowoczesny ciąg rowerowy umożliwia mieszkańcom, gościom i turystom wygodny dojazd rowerem do centrum miasta – stąd już  blisko na rynek, do ratusza, późnogotyckiego kościoła, izby pamięci, na grodzisko Barbarka, plażę, molo i przystań nad Jeziorem Zegrzyńskim. Stąd również można  wjechać na oznakowane gminne ścieżki pieszo-rowerowe prowadzące do atrakcyjnych krajobrazowo miejsc i zabytkowych obiektów na terenie gminy.

Do zobaczenia na rowerowej ścieżce.

Zachęcamy do zapoznania się z ZASADAMI KORZYSTANIA Z ROWEROWEGO CIĄGU KOMUNIKACYJNEGO prowadzącego wzdłuż ul. Warszawskiej i Pułtuskiej.

wstecz

Powrót do topu strony