Rotator zdjęć

Główna treść strony 2018 rok

Zbierz (się do) kupy - czyli sprzątamy po naszych pupilach

Słoneczna pogoda coraz częściej zachęca nas do spacerów, często w towarzystwie naszego czworonożnego pupila. Cieszymy się świecącym słońcem, ciepłym podmuchem wiatru. Niestety często nasza radość zakłócana jest przez niemiłe niespodzianki w postaci psich odchodów. Nie ukrywamy że jest ich mnóstwo i są wszędzie, na trawnikach na chodnikach, w osiedlowych piaskownicach... zwłaszcza tych pozostających po zimie. Dlatego też apelujemy do wszystkich, którzy wyprowadzają swoje psy - aby SPRZĄTALI PO SWOICH PUPILACH.

Każdy z nas chce się cieszyć czystym i zadbanym parkiem, skwerem… uszanujmy to i zbierzmy (się do) kupy. Pod takim samym hasłem, przebiega nasza coroczna akcja, której celem jest „uwolnienie” terenów publicznych z psich odchodów. Pracownicy Miejsko-Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej starają się, aby na bieżąco uprzątnąć wszystkie tereny publiczne z zalegających tam odchodów. Jednak należy pamiętać, że to na nas - właścicielach uroczych czworonogów spoczywa obowiązek sprzątania po nich. Pozostawione odchody szpecą nasze miasto, szpecą osiedla, parki, skwery zieleni. Chyba każdemu z nas zależy na czystym miejscu zamieszkania, miejscu przeznaczonym do wypoczynku. Ponadto, psie odchody są źródłem wielu chorób odzwierzęcych.
Straż Miejska ma prawo ukarania osoby, która nie sprząta po swoim psie. Mandat wynosi do 500 zł i stanowi wykroczenie o którym mowa w art. 145 Kodeksu Wykroczeń.

W ramach akcji zbierz (się do) kupy prosimy, aby każdy wychodząc z psem na spacer miał przy sobie torebkę i zbierał pozostawione przez psy odchody. Ponadto, w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, u Straży Miejskiej oraz u zarządców wspólnot mieszkaniowych można zaopatrzyć się w specjalny higieniczny zestaw do sprzątania odchodów po psach. Zapełnioną torebkę można wyrzucić do kosza miejskiego lub specjalnego pojemnika na psie odchody, które znajdują się na terenie miasta.  

Jeśli ktoś z Państwa zauważy, że właściciel nie sprząta po swoim psie, prosimy zgłaszać te incydenty do Straży Miejskiej w Serocku - 603 873 290 lub 22 782 72 92.
 

 

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa
  • -
  • -

wstecz