Rotator zdjęć

Główna treść strony Wspieramy lokalną gospodarkę

Wspieramy lokalną gospodarkę

Stronicowanie

 • Załóż profil zaufany

  Załóż profil zaufany

  2019.04.18

  Przypominamy, że w serockim ratuszu w pokoju nr 1 (na parterze) istnieje możliwość potwierdzenia Profilu Zaufanego. Aby to zrobić należy posiadać dokument tożsamości oraz telefon, ponieważ w trakcie uwierzytelniana danych osoba, której potwierdza się profil otrzymuje sms-a z kodem autoryzacyjnym. Usługa nie jest skomplikowana i trwa około 5 minut.

 • Promowaliśmy potencjał inwestycyjny gminy

  Promowaliśmy potencjał inwestycyjny gminy

  2019.04.12

  11 kwietnia w Hotelu Windsor w Jachrance odbyła się konferencja pt. "Tworzenie Partnerstwa Międzypowiatowego na Rzecz Ożywienia Społeczno-gospodarczego", zorganizowana przez Powiat Legionowski i partnerów.

   

 • Sukcesja firmy – jak ułatwić następcom kontynuowanie działalności

  Sukcesja firmy – jak ułatwić następcom kontynuowanie działalności

  2019.02.01


  Zasady przekazywania firmy następcom po śmierci przedsiębiorcy.

 • Opłata za sprzedaż napojów alkoholowych

  Opłata za sprzedaż napojów alkoholowych

  2019.01.07

  Urząd Miasta i Gminy Serock przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, iż są zobowiązani do uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja 2019 r.

 • Od nowego roku rusza „Mały ZUS”

  Od nowego roku rusza „Mały ZUS”

  2018.12.31

  Mały ZUS to nowy rodzaj ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenie społeczne. Od 1 stycznia 2019 r., będą one uzależnione od obrotów przedsiębiorcy. 

  Aby skorzystać z „małego ZUS” przedsiębiorca:

  • musi prowadzić działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) lub innych przepisów szczególnych,
  • przychód z tytułu działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym, jeśli prowadziłeś ją przez cały rok, nie może przekroczyć trzydziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia obowiązującego w grudniu poprzedniego roku.

  Szczegóły na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
   

 • Świąteczny jarmark w Serocku

  Świąteczny jarmark w Serocku

  2018.12.17

  Świąteczny jarmark zorganizowany 16 grudnia przez Centrum Kultury i Czytelnictwa we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Serocku, przyciągnął prawdziwe tłumy. Liczne kramy gwarantowały, że każdy kupujący znalazł coś dla siebie. Kupić można było ozdoby choinkowe, świąteczne stroiki, wigilijne potrawy, miód, świeczki, ręcznie malowane kubki, zabawki i inne upominki. Nie straszne było zimno – gorąca herbata, lub kto wolał - grzane wino, zupa rybna czy inne ciepłe potrawy, które można było zjeść na miejscu – ogrzewały i dodawały energii. Blisko trzydziestu sprzedających przygotowało swoje stoiska m.in. rękodzielnicy, Koła Gospodyń, Sołectwo Jadwisin, Złoty Lin oraz inni lokalni przedsiębiorcy.     
   

 • Jarmark świąteczny na serockim rynku

  Jarmark świąteczny na serockim rynku

  2018.12.12

  Już w najbliższą niedzielę, na serockim rynku odbędzie się spotkanie wigilijne dla mieszkańców miasta i gminy Serock. Wcześniej jednak – od godziny 16.00 zapraszamy Państwa na przedświąteczny jarmark. Na zachętę, i niejako obietnicę udanych zakupów – galeria produktów, które między innymi można będzie kupić. Serdecznie zapraszamy!    

 • PUP zaprasza na konferencję

  PUP zaprasza na konferencję

  2018.12.03

  Konferencja Partnerstwo Lokalne na Rzecz Ożywienia Gospodarczego w Powiecie Legionowskim z udziałem przedstawicieli samorządu lokalnego, przedsiębiorców, III sektora, sektora ekonomii społecznej i aktywnych mieszkańców powiatu legionowskiego, odbędzie się 11 grudnia 2018 r.  w sali widowiskowej w legionowskim ratuszu w godzinach 9.00-12.30

 • Nabór wniosków w sprawie dotacji

  Nabór wniosków w sprawie dotacji

  2018.11.16

  Powiatowy Urząd Pracy w Legionowie od dnia 14.11.2018 r. do dnia 21.11.2018 r. ogłasza nabór wniosków w sprawie przyznania jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach środków z  Funduszu Pracy.

Stronicowanie