Rotator zdjęć

Główna treść strony Dbamy o środowisko

Dbamy o środowisko

Stronicowanie

 • Spektakl „Zielony Kopciuszek”

  Spektakl „Zielony Kopciuszek”

  2018.11.15

  W dniu 13 listopada 2018 r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, przy ul. Pułtuskiej 35 odbył się spektakl pt. ,,Zielony Kopciuszek”. Spektakl adresowany był do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Serock. Tego dnia, dzieci dzięki przedstawieniu i wspaniałej grze aktorskiej przeniosły się do magicznego świata Kopciuszka i jej wiernych przyjaciół  – Motylka Emilki i Szczurka Burka. Razem z bohaterami opowieści dzieci odtwarzały historię Kopciuszka, jak również uczyły się szacunku do przyrody.
  Kopciuszek razem ze swoimi przyjaciółmi zapoznał najmłodszych widzów z zasadami prawidłowej segregacji odpadów i właściwego gospodarowania odpadami. Ponadto spektakl podkreślił, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazał negatywne skutki palenia odpadów w domowych paleniskach i ogrzewania domów węglem. Mamy nadzieję, że spektakl zachęcił najmłodszych do zagłębiania się w tematykę prawidłowej segregacji odpadów, a zdobytą wiedzę dzieci będą wykorzystywały w przyszłości.
  „Zielony Kopciuszek” to interaktywne przedstawienie muzyczne, które dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniosło najmłodszych w świat baśni o Kopciuszku, jakiej z pewnością dotąd nie znały. Wspólnie z aktorami dzieci stworzyły niepowtarzalny i ekologiczny świat na scenie, w którym przyroda ustawiona była na pierwszym miejscu. Całe przedstawienie zakończyło się wspólnym świętowaniem zaślubin Kopciuszka z Księciem von Bałaganem.
  Dzieci, po przedstawieniu z uśmiechem na twarzy i w rytmach ekologicznych piosenek wróciły do szkół. Mamy nadzieję, że podejmowane działania na rzecz edukacji ekologicznej wśród najmłodszych będą odnosiły efekty w przyszłości.
   

   

 • Konkurs „Pomnik przyrody - okazały i dostojny” rozstrzygnięty!

  Konkurs „Pomnik przyrody - okazały i dostojny” rozstrzygnięty!

  2018.11.07

  Informujemy, że w dniach 21 maja – 28 września 2018 r. został przeprowadzony konkurs przyrodniczy ,,Pomnik przyrody – okazały i dostojny”.

 • Nie karm smogu

  Nie karm smogu

  2018.11.02

  Powietrze obecne jest wszędzie, a jego skład zależny jest nie tylko od czynników naturalnych, ale także od tego jak człowiek korzysta ze środowiska. Zróbmy więc wszystko, aby to nasze „korzystanie” było jak najmniej uciążliwe dla środowiska. Jednym ze sposobów na realizację tego, wydawałoby się górnolotnego, hasła jest pamiętanie o ograniczaniu tzw. niskiej emisji z wykorzystywanych w naszych domach urządzeniach grzewczych.

 • Odebraliśmy azbest w 2018 roku

  Odebraliśmy azbest w 2018 roku

  2018.10.30

  Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa informuje, że w dniu 19 października 2018 roku zakończone zostały prace polegające na „Usuwaniu i unieszkodliwianiu wyrobów zawierających azbest z terenu miasta i gminy Serock w 2018 roku”.

 • Rozpoczynamy sezon grzewczy

  Rozpoczynamy sezon grzewczy

  2018.10.19

  Chłodne wieczory, zimne noce powoli przybliżają nas do rozpoczęcia sezonu grzewczego. Na razie jeszcze tylko ,,przepalamy” , ale już teraz warto wiedzieć co możemy, a czego nie możemy palić w piecach.

 • Szkolenie ,,Produkty tradycyjne oraz promocja lokalnych gospodarstw agroturystycznych"

  Szkolenie ,,Produkty tradycyjne oraz promocja lokalnych gospodarstw agroturystycznych"

  2018.10.11

  W dniach 2-3 października 2018 r. zorganizowane zostało przez Miasto i Gminę Serock dwudniowe szkolenie w ramach operacji pn. ,,Produkty tradycyjne oraz promocja lokalnych gospodarstw agroturystycznych”.

 • Czyste Powietrze - spotkanie z mieszkańcami

  Czyste Powietrze - spotkanie z mieszkańcami

  2018.10.05

  4 października odbyło się spotkanie dotyczące rządowego programu „Czyste Powietrze”. 

 • Czyste powietrze

  Zapraszamy na spotkanie 4 października br. o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Serocku

  2018.09.25

  „Czyste powietrze” – zaproszenie na spotkanie
  Zapraszamy Państwa na spotkanie organizowane przez Ministerstwo Środowiska, w trakcie którego będą udzielane informacje na temat zasad udzielania dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze oraz wskazówki dotyczące wypełniania wniosku.
  Spotkanie odbędzie się w dniu 4 października br. o godzinie 18:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Serocku, ul. Pułtuska 68. Będzie to okazja do zadawania pytań i uzyskiwania informacji niezbędnych do wypełnienia wniosków i skorzystania z Programu. Spotkanie poprowadzi ekspert, który przedstawi również problematykę ochrony powietrza oraz epizodów smogowych w tym skutków zdrowotnych i ekonomicznych tych zjawisk.
  Podstawowym celem Programu priorytetowego Czyste Powietrze jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji zanieczyszczeń powietrza, pochodzących z nowobudowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

   

 • Laury Marszałka dla mieszkańców gminy Serock

  Laury Marszałka dla mieszkańców gminy Serock

  2018.09.19

  Do XI edycji konkursu zgłoszono 144 produkty żywnościowe - przyznano 16 nagród i 12 wyróżnień

 • Najładniejszy ogród wybrany!

  Najładniejszy ogród wybrany!

  2018.09.07

  Miło nam poinformować, że Komisja Konkursowa rozstrzygnęła konkurs ,,Moja posesja-moja pasja”.

Stronicowanie