2018

Menu rwd

Menu podstrona

Plan działań Izby Pamięci i Tradycji Rybackich na 2018 r.

W 2018 roku, w ramach działań Izby poza udostępnianiem ekspozycji muzealnej, przewidywane są:

Luty
– rozpoczęcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej - stworzenie Turystycznej Mapy Serocka pt. „Moja pierwsza mapa Serocka”.

- rozpoczęcie cyklu warsztatów artystyczno–historycznych „Myślę o niepodległości” organizowanych przez Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich w Serocku przy współpracy z animatorką kultury, reżyserem panią Betiną Dubiel. Warsztaty są kierowane do różnych grup społecznych między innym do dzieci i młodzieży szkolnej, mam z dziećmi, seniorów czy urzędników samorządowych. Dzięki nim chcemy na nowo przyjrzeć się pojęciu „niepodległość” i dowiedzieć się jak jest ono postrzegane dziś przez Polaków

- 11 lutego w ramach Niedzielnej Szkółki Tradycji rozpocznie się cykl spotkań „Poszukiwania ludowej obrzędowości Serocka” – spotkania poświęcone będą obrzędowości i tradycjom mazowieckim. Będziemy o nich informować na bieżąco. Pierwsze spotkanie (11.02.18), zatytułowane „Zapusty i Popielec”.

- 22 lutego – odbędzie się konferencja „Serockie drogi do niepodległości – 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wydarzenie zorganizowane zostanie w partnerstwie z Muzeum Historycznym w Legionowie.

Marzec
-24 marca w Serocku odbędzie się X Sejmik Krajoznawczy Województwa Mazowieckiego organizowany przez Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego przy wsparciu Izby Pamięci i Tradycji Rybackich oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Kwiecień
-
przy ul. Farnej zostaną zainstalowane plansze turystyczno-historyczne

Maj
-
początek funkcjonowania Izby wg. regulaminu przewidzianego na sezon letni

- 19 maja – zaprosimy na wieczorne zwiedzanie Izby, wykład, a także wernisaż wystawy eksponatów związanych z walkami o odzyskanie niepodległości.

- przy ratuszu stanie wystawa outdoorowa, poświęcona tematyce niepodległościowej

Czerwiec
- zaprezentujemy wystawę poświęconą tradycji, zwyczajom i rzemiosłu flisackiemu.

Lipiec

- 8 lipca – „To Barbarki robota” – warsztaty rzemieślnicze na podgrodziu. Będzie to już VII edycja imprezy plenerowej przy Placu Litewskim i Bulwarze Nadnarwiańskim.

Październik

- początek funkcjonowania Izby wg. regulaminu przewidzianego na sezon jesienno-zimowy

Działania Izby Pamięci to również:

- prowadzenie strony internetowej oraz fanpage’a na Facebooku, gdzie promowane są wydarzenia historyczno-promocyjne z terenu gminy Serock, publikowane artykuły dotyczące historii miasta i okolicy oraz ludzi związanych z regionem.

- pełnienie funkcji informacji turystycznej, miejsca gdzie można zdobyć mapy, pocztówki i informacje turystyczne.

- współpraca z lokalnymi przewodnikami,

Zapraszamy

Ref. Komunikacji Społecznej

 

 

wstecz