2018

Menu rwd

Menu podstrona

Działalność Centrum Kultury i Czytelnictwa w 2017 roku

Rok 2017 był wyjątkowy dla Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku ze względu na niezwykły jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Serockowi. Z jego obchodami wiązało się wiele znaczących wydarzeń kulturalnych.

Niezwykle cieszymy się, że ilość zorganizowanych dla Państwa wydarzeń kulturalnych z udziałem wielu znakomitych artystów wzrosła, a poziom artystyczny oferty kulturalnej był wysoki.

Centrum Kultury i Czytelnictwa w ramach upowszechniania kultury i czytelnictwa zaspokaja różnorodne potrzeby kulturalne, edukacyjne i wychowawcze mieszkańców Miasta i Gminy Serock. W swojej działalności jednostka organizuje wydarzenia o różnym charakterze: teatralnym, historycznym, artystycznym, muzycznym oraz rozrywkowym. W zakresie upowszechniania wiedzy i czytelnictwa działają Biblioteki w Serocku i Jadwisinie.

Cieszymy się, że w 2017 roku udało się zorganizować dla Państwa aż 94 przedsięwzięcia kulturalne, spektakle, konkursy, przeglądy, projekcje, prelekcje, spotkania z autorami, spotkania biblioteczne. Byliśmy poza tym współorganizatorem kolejnych 31 wydarzeń kulturalnych.

Dla porównania, Centrum Kultury w 2014 roku zorganizowało 52 przedsięwzięcia kulturalne oraz było współorganizatorem 18 imprez. W roku 2016 zorganizowaliśmy 77 imprez kulturalnych oraz byliśmy współorganizatorem kolejnych 28 imprez.

Oprócz działalności polegającej na organizacji imprez, tworzymy warunki dla amatorskiego ruchu artystycznego. W Centrum Kultury i Czytelnictwa działają obecnie 34 zespoły, koła i sekcje zainteresowań, które skupiają wokół siebie około 370 osób.

Cieszymy się, że tak licznie odpowiadacie Państwo na nasze zaproszenia i jesteście obecni na naszych imprezach. Rok 2018 również będzie szczególnie istotny w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wierzymy, że będziecie Państwo z nami.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!

 

wstecz