2018

Menu rwd

Menu podstrona

Mamy defibrylatory!

Urząd Miasta i Gminy w Serocku zakupił dwa defibrylatory, które w znaczący sposób podniosą poziom bezpieczeństwa petentów oraz mieszkańców gminy.

Jeden z defibrylatorów zamontowano na parterze w budynku ratusza, w drugi wyposażono samochód Straży Miejskiej.
Do obu dodatkowo zakupiono klucze pediatryczne pozwalające przełączyć urządzenia w tryb pediatryczny – dzięki temu możliwe jest bezpieczne wykonanie defibrylacji dzieci bez konieczności zmiany elektrod.

Defibrylator, to urządzenie medyczne, które bardzo skutecznie potrafi przywrócić prawidłową pracę serca osobie, u której doszło do zatrzymania krążenia lub która uległa wypadkowi.

Defibrylacja dosłownie oznacza zakończenie migotania komór. Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą która zwiększa szanse na przeżycie podczas określonych zaburzeń pracy serca. Wykonana w ciągu 3 minut od utraty przytomności pozwala na przeżycie w 75% przypadków.

12 stycznia pracownicy Urzędu podczas szkolenia przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz zostali przeszkoleni z użycia defibrylatora. Szkolenie prowadził Pan Radosław Gorący, instruktor pierwszej pomocy, podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

 

wstecz