2018

Menu rwd

Menu podstrona

Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - zaproszenie do aktywnego udziału

Rok 2017 był dla nas Serocczan rokiem obchodów wyjątkowego jubileuszu 600-lecia nadania Serockowi praw miejskich. Obfitował w wydarzenia kulturalne, sportowe i społeczne, które Państwo, jako mieszkańcy, współtworzyliście wraz z serockim samorządem.

Dumni z dziedzictwa naszych przodków wspólnie przywoływaliśmy w pamięci znaczące w dziejach miasta fakty oraz mieszkańców, którzy tworzyli jego wielowiekową historię.

Po jubileuszowych doświadczeniach wkraczamy w kolejny rok szczególny. Przed nami bowiem obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W nurt ogólnopolskich obchodów, tej niezwykle ważnej dla narodu polskiego rocznicy, wchodzimy pod hasłem „Serockie drogi do niepodległości 1918 - 2018”.

Dziękując Państwu za zaangażowanie w uroczystości jubileuszowe minionego roku, zachęcam wszystkie środowiska funkcjonujące w Mieście i Gminie Serock do inicjowania różnego rodzaju działań, które wzbogacą kalendarz gminnych wydarzeń poświęconych rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

W oczekiwaniu na Państwa propozycje wierzę, że moje zaproszenie do aktywnego współuczestnictwa w tegorocznych, niepodległościowych obchodach zostanie przez Państwa przyjęte z życzliwością.

Korzystając z okazji życzę Państwu w Nowym 2018 roku wszelkiej pomyślność w życiu osobistym i zawodowym.

 

Burmistrz Miasta i Gminy
Serock
Sylwester Sokolnicki

 

wstecz