2017

Menu rwd

Menu podstrona

Konferencja metodyczna – Informatyka realnie

29 listopada 2017 r. nauczyciele ze szkół z gminy Serock brali udział w Konferencji metodycznej - Informatyka realnie. Konferencja obyła się w Ciechanowie i skierowana była do dyrektorów szkół oraz nauczycieli: informatyki, edukacji wczesnoszkolnej i innych przedmiotów, a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego zainteresowanych funduszami na cyfryzację szkół w perspektywie 2014-2020.

Podczas części warsztatowej – nauczyciele zapoznali się m. in. z programami Scratch, Python oraz zapoznali się z programowaniem z robotami Dasz i Dot.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a przedstawione propozycje organizacji zajęć na pewno znajdą zastosowanie podczas pracy z uczniami.

Ponadto nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej mogli otrzymać informację na temat nowej podstawy programowej w zakresie edukacji informatycznej w klasach 1-3 oraz przygotowania do nauki programowania, a nauczyciele klas IV-VIII szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych zajmowali się środowiskiem programistycznym oraz konkursami informatycznymi.

wstecz