Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Seniorzy uczcili Jubileusz 600-lecia

14 czerwca 2017 r., na zaproszenie Serockiej Akademii Seniora, do Serocka przybyły delegacje seniorów z Legionowa, Nasielska, Nieporętu, Wieliszewa i Jabłonny, aby razem z naszą społecznością uczcić Jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Serockowi.

Uroczyste powitanie gości odbyło się w ratuszu. Przybyłych powitali: Sekretarz Miasta i Gminy Serock Tadeusz Kanownik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Serocku Józef Lutomirski, a także Wicestarosta Powiatu Legionowskiego Jerzy Zaborowski, który witając zebranych pogratulował serockim seniorom inicjatywy zorganizowania takiego spotkania.

Goście obejrzeli film historyczno-promocyjny o Serocku, po czym udali się na  zwiedzanie miasta. Zwiedzili m.in. wzgórze Barbarka, kościół oraz Izbę Pamięci i Tradycji Rybackich. Spacer zakończył się wizytą w Klubie Aktywności Społecznej. Seniorzy podziwiali miasto i byli pod wrażeniem zachodzących w nim zmian.

Po przerwie obiadowej goście oraz seroccy seniorzy wysłuchali wykładu Jacka Żukowskiego z Uniwersytetu Warszawskiego pt.  „Życie z rzeki i nad rzeką”. Z zainteresowaniem słuchaliśmy o zajęciach dawnych mieszkańców Serocka: o wikliniarstwie, plecionkarstwie, budowie tratw i łodzi. Przedstawione w prezentacji szkice i zdjęcia budziły podziw słuchaczy.

Zwieńczeniem naszego spotkania był koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”.  Słuchaliśmy pięknych, znanych piosenek polskich, francuskich i innych, w znakomitym wykonaniu pary wokalistów Wojciecha Bardowskiego i Magdaleny Tunkiewicz. Wspólny śpiew, bisy i kwiaty dla wokalistów sprawiły, że spotkanie stało się wspaniałą muzyczną ucztą dla serockich seniorów oraz gości.

Zorganizowanie tej uroczystości było możliwe dzięki wsparciu Miasta i Gminy Serock oraz Starostwa Powiatowego w Legionowie.

 

Mirosława Sujkowska

Wstecz

Copyright 2009-2018 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.