Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Młodzi ekolodzy

Młodzi ekolodzy - uczniowie klas 3. szkół podstawowych z terenu naszej gminy, 13 czerwca 2017 r., w ramach spotkań w Ekolandii  podążyli tropem odnawialnych źródeł energii. Tym samym biorąc udział w wycieczce do Elektrowni Wodnej Dębe – elektrowni na stopniu wodnym piętrzącym wodę w Jeziorze Zegrzyńskim, pogłębili swoją wiedzę na temat wykorzystania siły i potęgi wody do wytwarzania energii elektrycznej. W czasie zwiedzania obiektu szczególnie zaciekawiły wszystkich turbiny, poziomy wody i centrum dowodzenia. Zwiedzaniu non – stop towarzyszył  huk wody i maszyn. Teraz przejeżdżając drogą wiodącą przez zaporę, młodzi ekolodzy inaczej będą o tym miejscu myśleć.

Po zakończonej wizycie raźnym krokiem przeszli oni przez most i kładkę nad trasą na  skwer w Dębem, gdzie kontynuowali ekologiczne zajęcia. Tu jeszcze mówili o potędze wiatru, słońca i biomas jako odnawialnych źródeł energii. Na pamiątkę spotkania każdy zespół otrzymał lampę solarną, by móc w praktyce przekonać się jak słońce ładuje baterie i oddaje swą energię oraz książkę związaną z omawianym tematem.

Pokrzepieni słodkim poczęstunkiem, rozweseleni zabawą integrującą wrócili do swoich szkół. A ten dzień mamy nadzieję, że zostanie w ich pamięci.

 

  • autor: Ewa Bella – Więcka, wychowawca klasy 3b w Szk. Podst. im.W.Zglenickiego w Woli Kiełpińskiej

Wstecz

Copyright 2009-2018 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.