2017

Menu rwd

Menu podstrona

Najstarsi mieszkańcy naszej gminy

,,Nie sposób nie dostrzegać, jak wielką rolę w życiu rodzinnym i społecznym odgrywają osoby starsze. Są nie tylko źródłem wiedzy, dzięki któremu możliwe jest zachowanie ciągłości tradycji i kultury, ale przede wszystkim pomagają młodym w kształtowaniu własnej tożsamości. To przecież w cieniu opowieści dziadków o dawnym życiu, rodzi się wiele postaw i sposobów postrzegania świata przez dzieci i młodzież. Bezsprzecznie więc ludzie starsi  to prawdziwy skarb dla całego społeczeństwa. Całe Pani/Pana życie, cała historia Pani/Pana życia, wszystkie przeżycia, praca i doświadczenia doskonale wpisują się w historię naszej wspólnoty narodowej. To część dziedzictwa naszej Ojczyzny, która w tym roku obchodzi 99-tą rocznicę Odzyskania Niepodległości.(…)„

Takimi słowami Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki zwrócił się do najstarszych mieszkańców naszej gminy, którzy ukończyli w tym roku 90 lat i więcej. W miejscowości Marynino mieszka najstarsza mieszkanka gminy Serock- Pani Henryka. Od urodzenia czyli od 1918 roku jest związana z naszą gminą, bowiem pochodzi z Ludwinowa Zegrzyńskiego. W 1937 roku Pani Henryka wyszła za mąż za Edwarda. W tym samym roku zamieszkali w Maryninie. Tam również urodziły się ich dzieci: Marianna oraz Janusz. Pani Henryka doczekała się siedmiorga wnucząt, 11 prawnucząt i 12 praprawnucząt. Nasza jubilatka poświęciła całe życie rodzinie oraz pracy, głównie w gospodarstwie, a także pomagając mężowi Edwardowi, który trudnił się szewstwem. Pani Henryce życzymy przede wszystkim zdrowia i pogody ducha na wiele kolejnych lat.
W tym roku odwiedziliśmy z życzeniami jubilatów, którzy ukończyli 90 lat i więcej. Na okoliczność urodzin wszystkich jubilatów nie pozostało życzyć nic innego, jak tylko 200 lat!

wstecz