Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Nawigacja:

Treść strony

Niezwykły wyczyn polskich pilotów Motoparalotniowej Kadry Narodowej

Paweł Kozarzewski oraz Marcin Krakowiak z Motoparalotniowej Kadry Narodowej, to pierwsi piloci na świecie, którzy wykonali lot motoparalotniami wewnątrz obiektu. Pionierski lot z pobitymi rekordami odbył się pod zamkniętym dachem PGE Narodowego w Warszawie.

12 października 2017 w warszawskim Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się premiera filmu z tego wyjątkowego widowiska.

Jest odwaga, jest wyzwanie i są już rekordy
Miasto i Gmina Serock jest jednym z partnerów wspierających Pawła Kozarzewskiego  w lataniu zwodniczym oraz jego projektach lotniczych. Nasz Mistrz w roku 600-lecia nadania praw miejskich Serockowi promuje gminę Serock występując w kombinezonie opatrzonym jubileuszowym logotypem.

Na motoparalotni w zamkniętym obiekcie nie poleciał dotąd nikt. Paweł Kozarzewski i Marcin Krakowiak udowodnili, że w lotnictwie wciąż jest miejsce dla pionierów. Piloci wystartowali z płyty PGE Narodowego – Marcin Krakowiak na wózku jednoosobowym, a Paweł Kozarzewski z napędem, startując z nóg. W trakcie lotu oprócz oblotu wnętrza warszawskiego giganta sportowego, wykonali slalomy pomiędzy pylonami, takie jak wykonują zawodniczo podczas międzynarodowych imprez sportowych.

- To było fascynujące i trudne zadanie - zgodnie stwierdzili piloci. Mimo wielomiesięcznych przygotowań, doświadczenia w pilotażu i wielu medali na koncie sam lot okazał się wyzwaniem. - Oczywiście było mało miejsca. Jednak wbrew naszym założeniom, najtrudniejsza była… pogoda i warunki panujące wewnątrz stadionu. Nie spodziewaliśmy się tak silnych podmuchów powietrza, które wpadało górnymi wejściami na trybuny. To wymagało od nas olbrzymiego skupienia i opanowania skrzydeł – powiedzieli Paweł Kozarzewski i Marcin Krakowiak. Udało się, a dodatkowo piloci pobili kilka światowych rekordów.

Polak potrafi
W trakcie pionierskiego lotu wewnątrz PGE Narodowego, polscy piloci ustanowili kilka rekordów. Pierwszy raz na świecie w zamkniętym obiekcie poleciała trajka motoparalotniowa. Polacy stali się także prekursorami w wykonaniu lotów w budynku przez dwóch pilotów motoparalotniowych w tym samym momencie. To była również pierwsza konkurencja zawodnicza - slalomy pomiędzy pylonami - wykonana w takich warunkach i najlepszy osiągnięty czas slalomowy wewnątrz budynku.

Piloci wykonali na PGE Narodowym także najdłuższy lot w obiekcie zamkniętym, jeden z lotów trwał blisko 30 minut.

Obejrzyj film TUTAJ.
Obejrzyj zdjęcia TUTAJ.

Wstecz

Copyright 2009-2018 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.