Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Święto Darów Ziemi 2017 - pogodny festyn w Woli Kiełpińskiej

Święto Darów Ziemi obchodzone co roku na początku września w Woli Kiełpińskiej jest okazją dla mieszkańców gminy Serock do dziękczynienia za tegoroczne zbiory. 

W niedzielne południe 3 września 2017 roku, na ołtarzu kościoła w Woli Kiełpińskiej gospodarze złożyli dary ziemi – wieńce zbożowe, kosze z owocami, warzywami, miodami, grzybami, kwiatami, dziczyzną czy rybami. W uroczystym korowodzie prowadzonym przez orkiestrę dętą, poczty sztandarowe: Rady Miejskiej w Serocku, gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkół przenieśli dary  na plac opodal kościoła, gdzie odbył się świąteczny festyn dożynkowy.

Zgromadzonych w Woli Kiełpińskiej mieszkańców i gości powitał Burmistrz Miasta i Gminy Sylwester Sokolnicki w towarzystwie Przewodniczącego Rady Miejskiej Artura Borkowskiego. Zaszczycili nas swą obecnością: Radosław Rybicki – Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Artur Pozorek – Kierownik Wydziału Osób Niepełnosprawnych w Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, Robert Wróbel – Starosta Powiatu Legionowskiego, Radni Rady Powiatu Legionowskiego, Zbigniew Prusinowski - Komendant Policji w Serocku, księża: Roman Bagiński – z Kurii Diecezji Płockiej, który celebrował dożynkową Mszę świętą, Andrzej Marchlewski – Proboszcz Parafii w Woli Kiełpińskiej oraz Dariusz Rojek – Proboszcz Parafii w Serocku. Festyn poprowadził Tomasz Gęsikowski - dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Symbolicznym podzieleniem chleba włodarze przekazali obecnym życzenia i podziękowania za trud pracy w gospodarstwach.

Nietypowo, bo na scenie a nie na ulicy - jak to jest w zwyczaju – dokonano otwarcia drogi powiatowej nr 1803 w Woli Kiełpińskiej, realizowanej wspólnie z Powiatem Legionowskim.

Podczas festynu można było odwiedzić stoiska gminnych i zaprzyjaźnionych instytucji (m.in. MODRu, IHARu i KRUSu), stowarzyszeń, okolicznych rękodzielników, obejrzeć pokazy jazdy koni - dzygitówki , maszyny rolnicze i wziąć udział w  zorganizowanym przez Mazowieckie To i Owo pierwszym konkursie żywności tradycyjnej pn. „Mazowsze od kuchni 2017”. Ku zaskoczeniu organizatorów do kulinarnej rywalizacji zgłosiło się aż 40 osób. Laureaci konkursu zostali  nagrodzeni w czasie trwania festynu cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów, m.in. Burmistrza Miasta i Gminy Serock.

Oczekiwanym punktem programu były występy zespołów Bayera i Lider Dance, które spotkały się z żywym odbiorem publiczności i niewątpliwie sprzyjały świetnej, dożynkowej zabawie. Złowrogie prognozy pogody nie sprawdziły się, deszcz wspólnymi siłami został przegnany tuż przed rozpoczęciem festynu.  Zgromadził on wyjątkowo dużo gości, którzy bawili się przy lubianych rytmach w świątecznej atmosferze, korzystali z wielu dostępnych atrakcji i cieszyli się zaskakująco przyjazną aurą dożynkowego jarmarku.

Dziękujemy gospodarzom, pszczelarzom, myśliwym, wędkarzom, przedstawicielom instytucji i szkół związanych z gminą oraz wszystkim innym mieszkańcom i sympatykom gminy za liczny udział i dobrą, wspólną, zabawę. Szczególne podziękowania składamy Wszystkim, którzy przygotowali efektowne kosze i wieńce dożynkowe. Zapraszamy do ich oglądania na wystawie w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku.

 

  • autor: Referat Komunikacji Społecznej

Wstecz

Copyright 2009-2018 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.