Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Wciąż usuwane są skutki czwartkowej nawałnicy

Szanowni Państwo,

czwartkowe nawałnice wyrządziły wiele szkód w całej Polsce. Zniszczenia nie ominęły również gminy Serock. W wielu miejscach wciąż nie ma prądu, lub jest tylko jedna faza. W niektórych miejscowościach wichury powaliły i połamały drzewa, pozrywały linie telekomunikacyjne, poniszczyły słupy wysokiego napięcia. Od wczorajszego ranka wiele służb nieustannie pracuje nad usunięciem szkód. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

IMGW ostrzega przed kolejnymi potężnymi burzami. 

Prosimy o niepozostawianie niezabezpieczonych przedmiotów na balkonach, tarasach i terenie posesji. Każdy przedmiot stanowi zagrożenie dla naszego mienia, zdrowia i życia. Dziś na wielu posesjach wiatr porwał trampoliny, rzucając je na ogrodzenia, bramy, samochody. 

Starajmy się zaparkować samochody z dala od drzew i prowizorycznych zadaszeń. 

W piątek kolejne upały. Zachęcamy do wystawienia przy bramach i budynkach misek z wodą dla spragnionych zwierząt. Pamiętajmy, aby jak najczęściej poić zwierzęta przebywające na naszych posesjach. Nie zostawiajmy czworonogów w rozgrzanym samochodzie. To samo tyczy się oczywiście dzieci - nawet 10 minutowe przebywanie w zamkniętym samochodzie w wysokiej temperaturze może doprowadzić do śmierci. Jeśli widzisz dziecko, dorosłą osobę lub zwierzę zostawione w czasie upału a aucie - reaguj! Wezwij ochronę obiektu, zadzwoń po Straż Miejską lub Policję, lub w razie konieczności - zbij szybę. 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na rzekach i w lasach. W razie zbliżającej się burzy należy jak najszybciej udać się w bezpieczne miejsce. Jeśli nie ma takiego miejsca, a sytuacja na to pozwala - zadzwoń po pomoc - Straż Miejską, WOPR lub Policję. 

W czasie burzy i po niej zwróćmy uwagę czy ktoś z naszych bliskich lub sąsiadów nie potrzebuje pomocy medycznej lub w usuwaniu zniszczeń.

W Urzędzie Miasta i Gminy Serock czynny jest nocny dyżur. Wszelkie awarie i zagrożenia można zgłaszać pod numerem 22 782 88 41. Całodobowo można dzwonić również na Komisariat Policji w Serocku - 22 782 75 07. Warto zapamiętać alarmowy numer do Straży Miejskiej - 986. Numer do legionowskiego WOPR - 22 767 91 11, 695 889 010.

 

 

Wstecz

Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.