Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Krzyśki 2017 – coroczne święto Nowej Wsi

Przy pięknej słonecznej pogodzie w sobotę 22 lipca 2017 r., odbyło się coroczne święto Nowej Wsi – KRZYŚKI. Nazwa uroczystości nawiązuje do imienia patrona Nowej Wsi – św. Krzysztofa, patrona turystów podróżników, flisaków, a słowo Krzysztof oznacza tego, co niósł Pana Jezusa. Podczas naszego świętowania odbyła się polowa msza święta w intencji mieszkańców  i przybyłych gości, którą odprawił ks. Roman Mosakowski. Jak co roku po zakończeniu mszy świętej nastąpiło święcenie licznie przybyłych  kierowców i ich pojazdów.
Od godziny 9:00 do godziny 14:00 trwał turniej szóstek piłkarskich, w którym udział wzięły cztery drużyny. Zawody, po raz trzeci, wygrała drużyna Legion Kani.
Po  uroczystym powitaniu gości przez organizatorów, odbyło się odsłonięcie tablicy w Alei Przyjaciół – w tym roku osobą nominowaną był Pan Andrzej Frajndt – piosenkarz, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz i publicysta, lider zespołu Partita.
Zespół Partita wystąpił z koncertem na naszym święcie - pojawiły  się stare przeboje jak również covery, przy których publiczność bawiła się doskonale.
Drugim zespołem, był sekstet o dźwięcznej nazwie MADRUGADA (hiszp. „poranek”), który bawił publiczność muzyką aranżowaną m.in. na styl latynoamerykański i tańcem flamenco. Zespół tworzą artyści od lat zafascynowani rdzenną muzyką hiszpańskiej Andaluzji, przeniknięci duchem ognistego flamenco, poprzez muzykę i taniec przekazali niesamowitą dawkę polsko-hiszpańsko-latynoskiej energii.
Występy artystyczne uświetnił także doskonały pokaz zumby – w wykonaniu mieszkanek Nowej Wsi  i  mieszkanek zaprzyjaźnionych z nami z sąsiednich miejscowości.
Bisom nie było końca, a dalej wszyscy do północy wyśmienicie bawili się przy muzyce dyskotekowej.

Organizatorami festynu Krzyśki byli: Urząd Miasta i Gminy w Serocku, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku, Stowarzyszenie Sympatyków Nowej Wsi, Sołectwo Nowa Wieś oraz Fundacja Nowa Wieś.

W imieniu organizatorów
Jadwiga Stradomska

 

Wstecz

Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.