Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Piknik Ekologiczny na serockim rynku

W dniu 7 maja 2017 roku, na Rynku Miejskim w Serocku, już po raz piąty odbył się Piknik Ekologiczny.

W ramach pikniku zorganizowane zostało Ekostoisko, które jak zwykle miało funkcję edukacyjną. Dzięki przeprowadzanym w stoisku zabawom i konkursom wszyscy uczestnicy pikniku mogli poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny edukacji ekologicznej, dowiedzieć się m.in. jak ważna jest idea recyklingu, prawidłowej segregacji odpadów i właściwego postępowania z elektro-odpadami. Udział w konkursach nagradzany był ekoupominkami i sadzonkami kwiatów ogrodowych.

Ekoupominki mogły odebrać również osoby, które przyniosły do stoiska zużyte baterie i nakrętki od butelek plastikowych. Wszystkie zebrane nakrętki przekażemy na szczytny cel.

Dodatkowo osoby, które w dniach poprzedzających piknik dostarczyły do Miejsko – Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Serocku zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, podczas trwania imprezy, mogły odebrać sadzonki krzewów ozdobnych i kwiatów ogrodowych.

Kulinarnie Piknik Ekologiczny wzbogacały niezawodne Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gutów, Marynia, Dosina i Skubianki, które przygotowały eko-smakołyki m.in. pyszne ciasta, pierogi, krokiety i chleb ze smalcem.

Podczas pikniku, chętni mogli wziąć udział w warsztatach z decoupage, które prowadziła Pani Danuta Steczka – Rękodzieło Artystyczne oraz w warsztatach tworzenia kwiatów z krepiny, które prowadziły nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie. Dodatkowo piknikowi towarzyszyła barwna wystawa prac o tematyce ekologicznej, których autorami byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jadwisinie.

Podczas Pikniku Ekologicznego zaprezentowała się Szkółka bylin ze Skubianki „Ogrody o Zielonych Progach” prowadzona przez Biankę i Przemka Godlewskich. Wszyscy zainteresowani mogli nie tylko zakupić wyhodowane w szkółce sadzonki roślin, ale również mogli skorzystać z profesjonalnych porad ogrodniczych.

Piknik ekologiczny, pomimo lekko kapryśnej pogody cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a jego organizacja pokazała, że impreza na stałe wpisała się do kalendarza imprez organizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Serocku.

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa

Wstecz

Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.