Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Banery

niepodleglosc

Nawigacja:

Treść strony

Rozdano pierwsze sadzonki „Drzewa 600-lecia”!

Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa informuje, że w dniu 11 kwietnia 2017 r.  w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku uroczyście rozpoczęliśmy wydawanie sadzonek „Drzewa 600-lecia” – akcji towarzyszącej obchodom 600 – lecia nadania praw miejskich Serockowi. Na specjalne zaproszenie Burmistrza Sylwestra Sokolnickiego, okolicznościową sadzonkę odebrali przedstawiciele instytucji działających na terenie gminy Serock, delegacje szkół, przedstawiciele różnych środowisk społecznych oraz mieszkańcy. Akcję rozpoczęło krótkie przemówienie burmistrza dotyczące przebiegu akcji, symboliki posadzenia drzewa z uwzględnieniem jego roli w ekosystemie, zwłaszcza w świetle obecnych przepisów ustawy o ochronie przyrody, zezwalających niestety na nieprzemyślaną wycinkę drzew. Burmistrz podkreślił także, że sadząc drzewo wpisujemy się w historię naszej gminy, dając temu wyraz dla kolejnych pokoleń.

Mieszkańcy z uśmiechem i ogromnym zainteresowaniem odbierali sadzonki. Akcja spotkała się z wielkim uznaniem wśród przybyłych gości, słyszeliśmy wiele miłych słów od wszystkich obecnych. Każda z przybyłych osób otrzymała pamiątkowy imienny certyfikat upamiętniający obchody posadzenia drzewa, a także wybraną sadzonkę.

Ogromne zainteresowanie akcją pokazuje jak wiele osób utożsamia się z naszą małą ojczyzną, jak wiele osób chce tworzyć jej historię, że takie hasła jak przyroda, ekologia, ekosystem nie są nikomu obce.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie. Mamy nadzieję że drzewa, które posadzicie na swojej nieruchomości będą kojarzyły się z Naszym Serockiem, że będą wspomnieniem wspaniałych chwil i  będą kojarzyły się z ważną rocznicą 600-lecia nadania praw miejskich Serockowi. Mamy także nadzieję, że będziecie Państwo przekazywali następnym pokoleniom historię związaną z sadzonką.

Kolejne sadzonki będą wydawane od wtorku 18 kwietnia 2017 r. W pierwszej kolejności należy odebrać imienny certyfikat – w Urzędzie Miasta i Gminy w Serocku, w Referacie Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa – parter pokój nr 11, z którym następnie należy udać się do szkółki ogrodniczej w Borowej Górze, przy ul. Nasielskiej 41 po wybraną w deklaracji udziału w akcji sadzonkę drzewa. Szkółka jest oznaczona specjalnym banerem, który ułatwi Państwu trafienie do niej. Sadzonki będzie można odbierać w podanych godzinach: poniedziałek – piątek 9.00 – 18.00, sobota 9.00 – 17.00, niedziela 9.00 – 15.00, z wyłączeniem dni świątecznych.

Wszystkie osoby, które odebrały sadzonkę bardzo prosimy o przesłanie pamiątkowej fotografii z jej posadzenia wraz z osobami, które uczestniczyły w sadzeniu. Zdjęcia trafią do pamiątkowej kroniki. Zdjęcia prosimy wysyłać na adres e-mail: ochronasrodowiska@serock.pl lub na fanpage Urzędu Miasta i Gminy w Serocku.

Osoby, które chciałyby jeszcze otrzymać okolicznościową sadzonkę, a do tej pory nie przyłączyły się do akcji, zachęcamy do złożenia deklaracji, którą zamieszczamy poniżej. Informujemy, że pozostało niewiele sadzonek, więc należy się śpieszyć. Do wyboru pozostały jeszcze sadzonki następujących gatunków: lipa drobnolistna, kasztanowiec czerwony a także jarząb szwedzki.

Więcej informacji na temat akcji dostępnych jest w Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa pod numerem telefonu: 22 782 88 40.

  • autor: Referat Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa
  • banner przy szkółce

Wstecz

Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.