Rotator zdjęć

Główna treść strony Podstawowe dane

Współcześni mieszkańcy Serocka korzystają z doświadczeń swoich przodków, którzy przez wieki budowali potencjał tego miejsca, czyniąc użytek z jego położenia, walorów naturalnych i znaczenia w regionie.  

Urokliwe nadnarwiańskie zakątki, średniowieczny rynek z nowoczesnym ratuszem – symbolem samorządności; sieć szlaków pieszo – rowerowych, prowadzących nad Jezioro Zegrzyńskie do rezerwatów przyrody i miejsc historycznych, liczne hotele i ośrodki wypoczynkowe oraz nowoczesna infrastruktura - wszystko to zdecydowało, że Serock stał się atrakcyjnym mazowieckim kurortem.
Wiele osób, urzeczonych klimatem tej niewielkiej podwarszawskiej gminy, decyduje się osiąść tu na stałe. Serock ma bowiem wiele atutów: położenie w pobliżu Warszawy, bliskość stacji kolejowych w Wieliszewie i Legionowie, bliskość lotnisk w stolicy i Modlinie, korzystne stawki podatkowe, wciąż unowocześniana baza edukacyjna - to tylko kilka z nich.

Warto zwrócić także uwagę na: czyste środowisko, możliwość korzystania z dofinansowania na działania proekologiczne, wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców, bogatą ofertę kulturalną, sportową i rekreacyjną dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz dobrą opiekę zdrowotną i społeczną.

Bez wątpienia jednak w Serocku priorytetem są jego mieszkańcy. Działające stowarzyszenia, organizacje i grupy są dobrym przykładem społeczeństwa obywatelskiego, które wspiera działania samorządowe i nierzadko wyznacza ich kierunki. 

  • -
    fot. Paweł Kozarzewski