Urząd Miasta i Gminy w Serocku

Wyszukiwarka

Menu

Najważniejsze informacje z regionu

Zapraszamy na wspólną Wigilię i kiermasz bożonarodzeniowy na serockim rynku - 17 grudnia

-

Zaintsaluj aplikację BLISKO

-

Modernizacja kotłowni indywidulanych – projekt na 2018 r.

-

Będzie światłowód w Serocku!

Będzie światłowód w Serocku!

Banery

niepodleglosc

Aktualności

Kolejny etap konsultacji społecznych za nami

Kolejny etap konsultacji społecznych za nami 2017.12.15

12 i 14 grudnia odbyły się spotkania warsztatowe

Lokalni przedsiębiorcy spotkali się na Wigilii w ratuszu

- 2017.12.15

Jak co roku w okresie przedświątecznym lokalni przedsiębiorcy spotkali się w ratuszu na Wigilii dla Przedsiębiorców.

UWAGA!!! ZAGROŻENIE ASF!!!

2017.12.15

Jak postępować w przypadku padłego dzika?

Próbne uruchomienie syren

2017.12.14

Referat Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej i Bezpieczeństwa informuje, że w dniu 15 grudnia 2017 r., w godzinach od 9:00 do 16:00, przeprowadzane będą głośne próby sprawności funkcjonowania syren alarmowych.

Zimowy Serock zachęca do spacerowania

- 2017.12.14

Serock przygotowuje się do świąt. Rynek zdobi okolicznościowe oświetlenie i duża choinka. Przy ratuszu stanęła szopka bożonarodzeniowa.

Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2016 r.

2017.12.13

Informujemy o zamieszczeniu na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie opracowania „Stan środowiska w województwie mazowieckim w 2016 r.”

Treść strony

Serock - położony nad Jeziorem Zegrzyńskim, opodal Warszawy, to miasto z długą historią i bogatą ofertą turystyczną. Średniowieczne korzenie miasta i gminy są dziś jednym z jej walorów. Grodzisko znajdujące się na wysokim brzegu Narwi i towarzyszące mu podgrodzie zamieszkiwali niegdyś rzemieślnicy trudniący się rybołówstwem, retmaństwem, flisactwem. Dziś jest to miejsce historyczne, z którego łatwo dotrzeć do zabytków położonych nieopodal: późnogotyckiego kościoła, rynku ze średniowiecznym brukiem i zachowanym układem ulic, dawnego zajazdu pocztowego, czy fragmentów wałów napoleońskich.

Główną atrakcją turystyczną gminy jest Jezioro Zegrzyńskie z bulwarem nadnarwiańskim, szlaki pieszo – rowerowe, molo i nowoczesna plaża, która w sezonie letnim tętni życiem. Organizowane w ciągu roku imprezy gminne oraz przedsięwzięcia sportowo – rekreacyjne przyciągają miłośników dobrej zabawy i aktywności fizycznej.

Serock prawa miejskie uzyskał w 1417 roku. W tym roku obchodzimy jubileusz 600-lecia tego wydarzenia. Zapraszamy Państwa na stronę www.historia.serock.pl, gdzie opowiadamy historię miasta i informujemy o przedsięwzięciach organizowanych w ramach jubileuszu.

 

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera
Copyright 2009-2017 - Urząd Miasta i Gminy Serock. Wszelkie prawa zastrzeżone.