Rotator zdjęć

Główna treść strony 2015

Budowa Centrum Sportu i Rekreacji w Serocku

Podstawowym uzasadnieniem dla realizacji przedsięwzięcia mającego na celu budowę Centrum Sportu i Rekreacji w Serocku, jest fakt, iż Miasto i Gmina nie posiada aktualnie bazy w postaci hali sportowej, która umożliwiałaby organizację zajęć o charakterze rekreacyjnym i sportowym, jak również możliwości przeprowadzania zawodów zarówno w skali krajowej jak i międzynarodowej. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury nie tylko korzystnie wpłynie na ofertę sportowo-rekreacyjną Miasta i Gminy oraz będzie promować zdrową i aktywną formę wypoczynku, ale sprawi również, że Miasto i Gmina otworzy się na rzesze osób uprawiających dyscypliny halowe zarówno w wymiarze rekreacyjnym jak i profesjonalnym. Rozległa baza hotelowa o bardzo zróżnicowanym standardzie, pozwoli na przyciągnięcie profesjonalnych drużyn sportowych (krajowych i zagranicznych, w tym także na poziomie reprezentacyjnym) zainteresowanych odbywaniem zgrupowań, meczy, turniejów oraz innych imprez.
Obecnie trwają bardzo zaawansowane prace projektowe w zakresie realizacji etapu 1 inwestycji, zmierzające do osiągnięcia zamierzonego celu. Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącego Ośrodka Sportu i Rekreacji o nową infrastrukturę rekreacyjną i sportową. Teren przeznaczony na lokalizację Centrum Sportu i Rekreacji położony jest przy ul. Pułtuskiej na działkach nr ew. 1/13, 1/15 z obrębu 6 oraz 175/15 z obrębu 25. Intencją Miasta i Gminy Serock jest jak najpełniejsza realizacja celów związanych z budową miejskiej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, a więc uzyskanie atrakcyjnych, nowoczesnych, funkcjonalnych i spełniających wysokie standardy obiektów, przy wspólnej realizacji.
Całość przedsięwzięcia będzie polegać na stworzeniu:
I.    W etapie 1
1)    Kompleksu sportowego:
- pełnowymiarowej hali sportowej m.in. do piłki ręcznej, piłki siatkowej oraz koszykówki wraz z trybunami na ok 250 miejsc) wraz z pełnym zapleczem szatniowo-prysznicowym,
- siłowni,
- sali do judo,
- sali do squosha,
- dwóch sal do fitness,
- sali do tenisa stołowego,
- sali widowiskowo-kinowej na ok 200 miejsc (rozdzielczość 4k, 4D, pełen dźwięk),  - strzelnicy multimedialnej,
- kawiarni
- pomieszczeń biurowych oraz sklepów sportowych.
2)    Pełnowymiarowego boiska piłkarskiego o nawierzchni trawiastej wraz z trybunami na ok 800 miejsc wraz z bieżnią tartanową, nawodnieniem oraz drenażem,
3)     Parking, ciągi pieszo-jezdne, drogi pożarowe  wraz z zagospodarowaniem terenu  terenami zielonymi.
II.    W etapie 2
a)    Kompleks urządzonych terenów zielonych o charakterze wypoczynkowo-rekreacyjnym, takich jak:
-  Plac zabaw,
-  Park linowy,
-  Ekstremalna trasa dla rowerów,
-  Zjeżdżalnia grawitacyjna wraz ze stacją,
-  Ścieżki zdrowia;
b)    Halę kortów do tenisa ziemnego;
c)    Basen;
d)    Przystań wodną.

Gmina planuje zakończyć projekt oraz uzyskać stosowne pozwolenia na realizację inwestycji w roku 2015. Wstępnie możemy określić, że całość inwestycji może się wahać w kwotach rzędu 35-40 mln zł. Dokładną wartość zadania będzie  można podać po zakończeniu realizacji projektu oraz sporządzeniu kosztorysu inwestorskiego całości obiektu. Obecnie trwają prace dotyczące modelu finansowania przedsięwzięcia oraz ewentualnych źródeł pozyskania dofinansowania ze środków zewnętrznych, które poniekąd warunkują rozpoczęcie realizacji oraz okres trwania budowy. O dalszych postępach prac będziemy Państwa na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony.
 

  • -
  • -
  • -

wstecz