Rotator zdjęć

Główna treść strony Nasze działania

Działania Straży Miejskiej w 2016 r.

Straż Miejska dba o mieszkańców podczas upałów TUTAJ

Bezpieczne wakacje 2016 TUTAJ

Spotkanie funkcjonariuszy z dziećmi TUTAJ

Pomagamy uruchomić samochód TUTAJ

Podsumowanie działań Straży Miejskiej w 2015 r.

Straż Miejska w komunikacji lokalnej TUTAJ

Spotkanie funkcjonariuszy z seniorami TUTAJ

Apel Straży Miejskiej TUTAJ

Apel do rowerzystów i właścicieli psów TUTAJ

Dzieci poznały zasady ruchu drogowego TUTAJ

Straż Miejska apeluje do sprzedających na targowisku TUTAJ

Reaguj na dziecko w zamkniętym samochodzie na parkingu TUTAJ

Straż Miejska rozdaje odblaski TUTAJ

Apel Straży Miejskiej do zmotoryzowanych plażowiczów TUTAJ

Straż Miejska rozdaje kamizelki odblaskowe TUTAJ

 

Podsumowanie działań Straży Miejskiej w 2014 r.

Bezpłatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy TUTAJ

Sprawcy włamania w Jadwisinie ujęci TUTAJ

Sukces dzielnicowego policji w Serocku TUTAJ

Święto Straży Miejskiej TUTAJ

Sprawcy kradzieży odnalezieni TUTAJ

Reaguj na dziecko w zamkniętym samochodzie na parkingu TUTAJ

Certyfikat CEPiK wydany Straży Miejskiej w Serocku TUTAJ

ZBIERZ (się do) KUPY TUTAJ

Straż Miejska przypomina zakaz wyrażony znakiem B-36 TUTAJ

Straż Miejska przypomina: przepisy obowiązujące w strefie zamieszkania TUTAJ

Straż Miejska ponownie apeluje: dbajmy wspólnie o czystość naszej gminy TUTAJ

Strażnicy Miejscy podnoszą kwalifikacje TUTAJ

 

Podsumowanie działań Straży Miejskiej w 2013 roku

W roku 2013 roku pilotażowo Straż Miejska przeprowadziła szkolenia z zakresu pierwszej pomocy w ramach kursu podstawowego, w którym wzięło udział 12 osób i kursu pediatrycznego, gdzie uczestniczyło 15 osób. Kursy kończyły się testem wiedzy oraz ankietą. Ankietowani wskazali potrzebę uzupełnienia wiadomości w tym zakresie oraz nabycia umiejętności praktycznych. Niektórzy jako powód uczestniczenia podawali chęć pozbycia się uczucia lęku i niepewności w sytuacjach wynikających z konieczności udzielenia pomocy.
Kursy zostały ocenione jako bardzo dobrze przygotowane, wykazywano duże zadowolenie z uczestnictwa i wskazywano na wyczerpujący zakres szkolenia.
Informacje o kursach propagowano na stronie internetowej urzędu.

W ubiegłym roku Straż Miejska w Serocku propagowała także idee pod hasłem „Dobrze Cię widzieć w mieście Serock” i rozdawała wśród dzieci elementy odblaskowe. Ponadto funkcjonariusze realizowali działania prewencyjne „Bezpieczna droga do szkoły”. Zabezpieczanie przejść dla pieszych w okolicy szkół miało na celu poznanie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, rozwijanie wyobraźni i myślenia przyczynowo – skutkowego, poznanie podstawowych zasad ruchu drogowego przez dzieci oraz młodzież. Założone cele zostały zrealizowane, przyczyniono się do poprawy stanu bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych  w rejonie szkół.

Straż Miejska w Serocku wspólnie z miejscowym Komisariatem Policji prowadziły działania prewencyjne utrzymując w tym zakresie ścisłą współpracę z organizatorami wypoczynku letniego i opiekunami grup dzieci młodzieży.
W okresie wakacyjnym monitorowano wypoczywające grupy młodzieży w miejscu zakwaterowania i podczas imprez towarzyszących  tj. zabaw i ognisk, kontrolowano również strzeżone kąpielisko miejskie, które było nadzorowane poprzez WOPR .

Podejmowano działania zapewniające ład i porządek publiczny podczas przedsięwzięć odbywających się na terenie miasta Serock i okolicznych sołectw mieszczących się w granicach administracyjnych gminy.

W przeszłości w ramach programu „Razem Bezpieczniej” i projektu pod tytułem „Bezpieczny Serock” – powstał system monitoringu, który sprawdza się w praktyce, a dzięki jego rozbudowie mieszkańcy i goście przebywający na terenie Serocka oraz dzieci i młodzież wypoczywająca w czasie wakacji, czują się bezpieczniej. Dzięki całodobowemu monitorowaniu ulic, placów zabaw, okolic szkół i plaży ujawniono sprawców kradzieży obrazów z letniej wystawy fotograficznej na molo. Monitoring umożliwił także odnalezienie kierujących, którzy oddalili się z miejsca kolizji drogowych oraz sprawców czynów chuligańskich na terenie miasta. Zapis z kamer pozwolił na przekazanie informacji do Komisariatu Policji w Serocku o sprawcach, którzy za swoje czyny odpowiedzieli przed wymiarem sprawiedliwości.

Realizowanie wspólnych patroli strażników z policjantami miało na celu zwiększenia ilości służb odpowiedzialnych za ład i porządek publiczny oraz poczucia bezpieczeństwa lokalnej i napływowej społeczności.

 

Powrót do topu strony